If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Codemasters nevěří na DRM ochranu

Šéf podporuje jiné cesty - nedokončené hry.

Šéf společnosti Codemasters Rod Cousens příliš nevěří v DRM ochrany, což je v současnosti ve videoherním byznysu horké téma. Podporuje ale jiné modely. Zejména ty, kdy v krabici máte jen část hry a zbytek dostáváte ve formě stahovatelných přídavků.

"Nejsem fanouškem DRM ochran," řekl Cousens. "Někdy jsou dokonce kontraproduktivní. Ale samozřejmě mě k nim dokážou přesvědčit a kompletně rozumím, proč existují."

"Myslím ale, že DRM ochrana není odpovědí na problémy pirátství," pokračuje. "Videoherní průmysl se musí naučit fungovat jiným způsobem. Mým názorem je, že bychom prostě měli prodávat nedokončené hry. A zákazníkům pak nabídnout sérii mikroplateb, za které si pak celou hru postupně dokoupí."

"Takhle by hry v krabicích mohly být výrazně levnější, ale v průběhu nějakého času by vygenerovaly pro vydavatele ještě větší zisk. Když si někdo stáhne pirátskou verzi, prostě nebude schopen dohrát hru do konce."

Dodává ale, že v tomhle svém názoru může být docela osamělý. Kdyby se k němu ale přidali i další vydavatelé, Codemasters by se rádi do takového modelu pustili.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles