If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Comgad potvrdil, že Mickey se učí česky i na PS3/X360

A na PC bude dokonce mluvit + seznam dabérů.

Nedávná novinka Eurogameru nelhala, potvrdil před okamžikem Comgad oficiální tiskovou zprávou.

Ačkoli se herní divize Disney přeorientovává na sociální a mobilní platformy, jak velí trendy, a přestože první díl u nás prodejně dvakrát nefrčel ani dvojka není bůhvíjak vyhlížená (spíš naopak), domácímu vydavateli se ho nějakým zázrakem (to v tom lepším případě) podařilo přimět k souhlasu s lokalizací Epic Mickey 2. Pardon, Dvojitého zásahu, jak zní oficiální podtitul.

A to dokonce hned kompletní lokalizaci, takže hráči PC verze za tisícovku dostanou překvapivě také český dabing. Na něm se podíleli: Michal Michálek (Mickey), Jan J. Nedvěd (Osvald - vůbec poprvé v dějinách promluví), Rudolf Kubík (Gremlin Gus), Petr Wajsar (Šílený doktor), Jan Vondráček (Goofy), Hana Krtičková (Daisy), Pavel Franek (Donald), Ota Jirák (Pete). V dalších rolích zazní Daniela Bartáková, Stanislav Fišer, Petr Gelnar, Michal Holán, Miriam Kantorková, Jiří Knot, Petr Oliva, Martin Sobotka, Libor Terš, Pavel Tesař, Bohdan Tůma, Vilém Udatný a další. Bonusem mají být česky nazpívané písničky.

Přeloženy budou skutečně i příbuzné konzolovky pro PS3 a X360, ty však jen s českými titulky, už bez dabingu. A verze pro Wii a 3DS Comgad též vydá za 999, resp. 799 Kč, ale už bez lokalizace, v čemž se obchod GAME pletl. Epic Mickey 2 se u nás i na Slovensku objeví 19. listopadu.

Myšák Mickey a králík Osvald jako parťáci budou putovat Pustinami, alternativním světem plným zapomenutých disneyovských postav a atrakcí. Pomocí kouzelného štětce a manipulace s elektřinou zachrání tyto dvě sympatické postavičky magický svět, který zdobí propracovaná grafika a herní fyzika. Jedná se o rozsáhlou hru, kde budou hráči objevovat známé i neznámé lokace, mluvit s oblíbenými postavičkami od Disneyho a plnit pro ně všemožné úkoly. Na jejich volbách bude záležet vývoj celého příběhu a postoj ostatních postav. Právě hráči rozhodnou, jak přetvořit svět Pustin. A pokud s výsledkem nebudou spokojeni, mohou si hru zahrát znovu a dohrát ji zcela jiným způsobem.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments