If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

C&C4 bez dedikovaných serverů a LAN

Jistý druh boje proti pirátství.

Další špatná zpráva pro hráče strategických her, kteří rádi pořádají LAN párty. Nadcházející Command & Conquer 4: Tiberian Twilight bude bez podpory LAN multiplayeru. Také nebude podporovat dedikované servery.

Jde tedy o další hru, která považuje LAN multiplayer za archaický a zcela jej vypouští. Command & Conquer 4 se tak řadí ke StarCraft 2, Modern Warfare 2 a dalším hrám, které LAN neobsahují.

Samozřejmě jde o jistý boj proti pirátství, protože piráti našli způsob, jak možnosti LAN multiplayeru využít ke klasickému hraní online. Využívá se k tomu virtuální VPN software, který simuluje LAN hru, ale ve skutečnosti probíhá klasický online multiplayer.

Proč hra nebude obsahovat také dedikované servery vysvětluje hlavní designér Sam Bass. "Všechny informace o hráči jsou ukládány na náš server, což znamená, že když půjdete ke kamarádovi nebo do internetové kavárny, stačí se připojit na svůj profil a dostanete se ke všem svým odehraným a odemknutým věcem. To s dedikovanými servery nemůžete dokázat."

Tagged With

Comments