If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Command and Conquer F2P nečekaně zrušen

Mohl by se přerodit v singleplayerovou záležitost.

V den, kdy EA ohlásili ztráty ve svém hospodaření, navzdory dojným krávám Plants vs Zombies 2 či Real Racing 3, přišli i se zcela šokující zprávou. Rozhodli se úplně zrušit sci-fi real-time strategii Command and Conquer Free-2-Play a rozpustit její tvůrce ze studia Victory Games, kteří přitom dosud v oficiálních videích tak hýřili spokojeností, stejně jako na předváděčkách na výstavách (viz naše dojmy a rozhovor).

Po několika měsících uzavřeného alfatestu dnes EA dospěli k závěru, že bude lepší tuto verzi hry úplně odpískat: "Vaše ohlasy z testování byly jasné. Nechystáme hru, jakou byste si přáli hrát. Namísto příběhové kampaně jsme se soustředili na multiplayerový zážitek založený na ekonomice. Přestože si tedy vážíme skvělé práce našeho týmu, vždy je to o tom, aby hráči dostali takovou hru, jakou očekávají a jakou si zaslouží."

Podle tohoto vyjádření se zdá, že ještě všechno není úplně ztraceno a že nedávné ohlášení singleplayerové nadstavby hry by mohlo být předzvěstí toho, v co by se C&C teoreticky mohl proměnit. Zahodit několik let práce, to by byla přeci jen škoda. Nicméně oficiálně o tom zatím EA vůbec nemluví, prozatím platí, že plánovaná F2P multiplayerová hra je pohřbena a že se do budoucna zvažuje řada alternativ, co s F2P C&C podniknout.

Zářijový vývojářský deníček
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments