If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CryEngine 5 přechází na model "zaplať, kolik chceš"

Nová verze představena.

Realistické lesy, z nichž učůráváme v Kingdom Come, asi budeme ve hrách vídat častěji. Crytek před okamžikem na konferenci GDC představil novou generaci CryEngine 5 a její odlišný obchodní model.

Za použití technologie zaplatíte jen tolik, kolik budete sami chtít, zkrátka jako u Humble Bundle, akorát že jednou z možností bude částka 0 eur. Tvůrci slibují, že už žádné procentuální poplatky z tržeb jako dříve. Engine německé firmy odteď bude zdarma i kvůli tomu, že jim zatápěla konkurenční řešení Unreal či Unity, která jsou takto nabízena už od loňského roku. Crytek naopak přispěje nadějným projektům, které se mohou zprofesionalizovat, až milion dolarů ze své kapsy.

Nová 5. generace CryEngine se logicky soustředí na kompatibilitu s DirectX 12, podporu virtuální reality (Rift, Vive, PS VR), nové overhead renderování, volumetrické mraky, nový systém částic atd. Souběžně s tím byl spuštěn nový obchod s grafickými podklady, dokonce i Humble CryEngine Bundle s rostlinami, stromy, prostředím a dalšími hotovými věcmi pro vaše fanouškovské hry.

Na tech-demo si ještě pár hodin budeme muset počkat, teď ve 21 hodin není k mání, zatím aspoň pár snímků z předváděčky funkcí enginu.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments