If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Crysis 2 jde brzy do slev

Velké zlevnění dva měsíce po vydání.

Komerční úspěch nějaké hry lze zvenčí posuzovat podle umístění v hitparádách, podle chlubení se čísly od výrobce nebo dle ohlášení zahájení prací na pokračování. Všechno zmíněné je fajn, ale obecně není lepšího ukazatele než to, jak dlouho si hra dokáže udržet svou původní prodejní cenu (viz např. cena konzole Wii nezměněná několik let). A Crysis 2 v tomto ohledu překvapivě neuspělo - navzdory dlouhému singleplayeru a přítomnosti multiplayeru.

Přední zahraniční obchody už totiž začaly zařazovat Crysis 2 do výprodejů, ani ne dva měsíce od vydání (koncem března). Například na britském Amazonu šla cena PC verze dolů na 450 Kč a té konzolové na 660 Kč. V České republice stojí Crysis 2 pořád dvojnásobnou částku. Případné přecenění u nás odmítli EA Czech komentovat.

Přesto se z toho nedá jednoznačně soudit, že by Crysis 2 bylo prodejním propadákem a muselo se kvůli tomu (nebo úniku nehotové verze) tak rychle zlevnit. Záleží samozřejmě na vývoji křivky prodejnosti - některé hry ze své povahy frčí jen v první týden po vydání, kdy klidně mohou dosáhnout skvělých výsledků, a pak zájem prudce opadne (takže na to obchody a distributor musí reagovat), zatímco jiné jdou na odbyt méně, ale drží ta čísla dlouhodobě (např. série Total War nebo The Sims).

Nicméně, že se Crysis 2 nedaří na konzolích tak, jak se všeobecně předpokládalo, potvrzuje i žebříček nejhranějších her v multiplayeru přes Xbox Live k začátku května. Bodují tam stále i mnohé hry z loňska, ale Crysis 2 se kupodivu nevešlo ani do TOP 20. Důvodem může být, že konzolisté nevzali tuto původně PC značku za svou, protože mají Halo, Gears of War a jiné hitovky, stejně jako na PC nebude nikdy letět např. Devil May Cry.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Crysis 2

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments