If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Crytek kvůli PlayStation VR downgradoval vyhlášenou grafiku

Viz toto odpudivé demo Robinsona.

Jako okrajovou záležitost vzhledem k exkluzivitě PlayStation VR (Alza.cz) musíme vnímat Robinson: The Journey. V praxi to znamená, že si ho letos na podzim zahrají řádově jen desítky Čechů.

Grafika v úvodu osmiminutového Gamescom dema působí vyloženě hnusně. Veškeré objekty a textury vegetace jsou v mimořádně nízkém rozlišení, úplně jiné, než jak jsme za ta léta od německého Cryteku zvyklí z Crysis, RYSE či Warface. A nic na tom nemění ani to, že se občas mezi stromy vykoukne solidně vymodelovaný dinosaurus:

Vyplatí se ale vydržet do závěru, kdy postava konečně vyleze z nepříjemného (až moc přiblíženého, malý FOV) houští a otevře se před ní krásný výhled na údolí s řekou a letícími pterodaktyly, byť i tyto kopce jsou v poměrně nízké kvalitě.

Možná proto Sony požaduje po médiích, aby veškeré takové výstupy z her pro PS VR zaopatřily tzv. picture-in-picture oknem, kde druhá kamera snímá hrajícího hráče s headsetem na hlavě, ať je všem jasné, o co jde.

Někteří vývojáři si v minulosti stěžovali, že kvůli vysokým nárokům na chod her v 60 či 120 fps, aby se lidem nedělalo špatně vzhledem k blízkosti obrazovek u očí, nemusí vždy výkon běžné PS4 dostačovat (do příchodu PS4 Neo). Odsud asi pramení downgrade grafiky, jakého jsme u Robinsona svědkem, i oproti předešlé hře The Climb od téhož výrobce pro jiné VR platformy (jako Oculus Rift připojený k výkonnému PC).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments