If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Crytek očekává nové konzole příští rok

Kingdoms z Xboxu vymáčknou 110 procent.

Šéf Cryteku Cevat Yerli věří, že se nové konzole objeví buď příští rok, nebo v roce 2013. Xbox 360 ani PlayStation 3 sice prý stále nedosáhly svého maxima, ale nová generace je podle něj už za dveřmi.

„Z nějakého důvodu očekávám, že novou generaci konzolí uvidíme v roce 2012 nebo 2013. Fakticky to vypadá, že se budu mýlit, ale tak nějak cítím, že to přijde, protože tyhle už stárnou a začíná tu být těsno," řekl Yerli v rozhovoru pro CVG.

Maximálně vymáčknout výkon Xboxu 360 by měla právě loni oznámená exkluzivita od Cryteku, Kingdoms. Yerli slibuje, že Kingdoms využijí Xbox 360 na 110 procent výkonu. V případě exkluzivní hry s vysokým rozpočtem může prý vývojářský tým vymáčknout z konzole navíc ještě dvě tři procenta výkonu, než kdyby se hra dělala pro více platforem. Občas jsou podle Yerliho ale právě ta dvě tři procenta tím zásadním rozdílem mezi exkluzivním a multiplatformovým titulem.

Yerli také opět vyjádřil svůj názor na to, že současná generace konzolí zdržuje PC. „PC tak musí inovovat v jiných oblastech, kdy může být rychlejší, uživatelsky přívětivější a může zkoušet různé modely jako je free-to-play, více online prvků, více sociálního hraní a hraní her v prohlížeči," řekl Yerli. Podle něj jsou právě toto kategorie, díky kterým může být hraní na PC rychlejší a přístupnější pro širší hráčské publikum.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments