If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 bude časem považován za velmi dobrou hru, myslí si tvůrci

Proč doufají v dlouhou životnost?

Asi nemá smysl opakovat či připomínat veškeré, všem dobře známé kauzy, které tohoto nástupce Zaklínače 3 potkaly. Naposledy byl minulý týden zlevněn na pouhé dvě stovky.

Nyní CD Projekt Red poskytl rozhovor polskému ekonomickému magazínu Rzeczpospolita, kde se k rok staré kontroverzní hře vrátil:

"Věříme, že v dlouhodobém měřítku bude Cyberpunk 2077 považován za velmi dobrou hru, a že se bude, stejně jako naše jiné hry, prodávat po dlouhé roky. Speciálně vzhledem k tomu, jak bude výkon hardwaru postupně růst, i vzhledem k našemu vylepšování hry."

Prezident firmy Adam Kiciński zdůraznil, že šlo o jejich největší, nejvíce ambiciózní a nejvíce komplikovaný projekt za jejich 27 let dlouhou historii. V každém ohledu se prý snažili hru posunout vpřed, jako to činili s každým pokračováním Zaklínače.

Aby je trochu omluvil za zpackaný start v prosinci 2020, připomněl čtenářům, že vydání každé hry z nové značky s sebou přináší spoustu výzev a rizik, zejména při tak komplexním konceptu. Uvedli prý v život obrovské futuristické město, kde se odehrávají nelineární příběhy, což není snadné.

"Jsme na spoustu vlastností hry pyšní, ale zároveň víme, že ne vše se tak úplně povedlo. Každopádně jsme rádi, že povědomí o značce Cyberpunk je tak veliké, a že herní univerzum získalo spoustu fanoušků po celém světě," zakončil zástupce CDPR, který přiznal, že vypuštění originálu je mnohé naučilo. Současně to ale motivovalo k řadě změn, aby byli v budoucnu ještě lepším studiem, což se má projevit na nadcházející verzi hry pro PlayStation 5 a Xbox Series (odložené na 2022).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments