If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 bude nákladnější než Zaklínač 3

Čekají se i větší tržby.

Adam Kiciński, prezident CD Projektu nedávno pohovořil s polským magazínem Puls Biznesu, kde srovnal jejich dva velké tituly.

Podle něj bude chystaný Cyberpunk 2077 ještě nákladnější než Zaklínač 3 (Alza.cz). Ten je ve finále vyšel na 85 milionů dolarů, avšak pouze na samotný vývoj prý padlo "pouze" 25 milionů dolarů, zbytek byly nepřímé náklady (např. propagace).

Nevíme, jestli jde o vyšší částku kvůli velmi vleklému vývoji s údajnými problémy a restartem projektu. Částečně za to ale může, že na příští hře dělá početnější tým, nyní čítající tři stovky lidí (na kartičkách Gwent pak pracuje další stovka tvůrců). Kiciński prohlásil, že nyní mají největší a nejlepší tým programátorů v historii firmy. Zaměstnancům prý nabízí nastandardní plat na polské poměry, zajímavé benefity i bonusy, jejichž celková částka vyplacená v minulých letech prý předčila běžný plat.

Současně s tím studio předpokládá, že Cyberpunk 2077 má větší prodejní potenciál než Zaklínač 3, tudíž od něj očekává vyšší tržby. Pro představu, akčního fantasy RPG se k polovině roku 2016 prodalo zhruba 10 milionů kusů (celá série Zaklínač je na 25 milionech kusů).

Comments