If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 nebude připraven na start PS5 a Xboxu

+ monetizace mulťáku, proč se nebojí Half-Life: Alyx?

Možná byl mezi vámi někdo, kdo kalukuloval s tím, že by si s hraním cyberpunkového akčního RPG počkal půl roku až na příští generaci konzolí. Takové však dnes musíme zklamat.

CD Projekt Red zřetelně uvedl, že nextgen verze Cyberpunk 2077 v žádném případě nebudou připraveny na vydání hned při startu PlayStation 5 a Xbox Scarlett na podzim 2020 (ani někdy okolo té doby).

"Samozřejmě sledujeme, co se děje s příštími konzolemi, ale zatím jsme hru oznámili jen pro současné platformy. Je pravděpodobné, že něco časem podnikneme, jen teď nejsme schopni být konkrétní," prohlásil finanční šéf studia Piotr Nielubowicz.

Dodal, že jejich hry jsou vždy napřed než technologie a že se vždy nejlépe budou hrát na nadupaných PC. V řadě ohledů prý počítají s vyšší specifikacemi, takže z technického pohledu jsou porty pro PS5/Xbox snadno realizovatelné.

Jak známo, polské studio nyní dost padá na ústa, aby vůbec dokázalo stihnout slíbený dubnový termín PC, PS4 a X1 verzí Cyberpunk 2077, takže je pochopitelné, že nemají čas na zabývání se nextgen verzemi. I ta odnož pro Google Stadia bude až někdy později.

Souběhu s březnovým Half-Life: Alyx se vůbec nebojí, protože to je prý hra jen pro velmi úzké, okrajové publikum, které má doma VR headset.

Mezi dozvuky víkendové fiskální konference stojí za zmínku ještě to, co bylo proneseno na adresu případných mikroplateb v multiplayerové odbočce Cyberpunk 2077:

"Zatím je na to příliš brzy, teprve provádíme experimenty, co by bylo pro hru nejlepší, když půjde o náš první větší online kousek," řekl CEO Adam Kicinski, který asi zapomněl na Gwent.

Monetizace v MP má být dle jeho slov provedena inteligentně, aby neuškodila reputaci CD Projektu Red z minulosti a aby hráčům nabídla dobrou hodnotu za peníze, které zde utratí.

Dosud toto studio jakékoli mikrotransakce ve velkých hrách za plnou cenu (toto tím pádem asi bude Free-2-Play?), exkluzivní předobjednávková, kosmetická DLC či jiné podobné trendy odmítalo a i proto ho fanoušci tak milují.

Tagged With

Comments