If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 opět odložen

Nečekaně.

Ačkoli jsme byli mnohokrát ujišťováni, že žádný další posun už opravdu nehrozí, ani tentokrát se polskému studiu nepodařilo slovo dodržet.

Dnes oficiálně oznámil, že Cyberpunk 2077 nestíhá a nevyjde 19. listopadu, nýbrž o necelý měsíc později, 10. prosince 2020. Futuristická akce s RPG prvky v otevřeném městě Night City se tak nebude prát s Call of Duty či Assassins Creed o světlo na slunci při startu nových konzolí, nýbrž bude mít celý prosinec jen pro sebe.

Hlavním důvodem je prý vydání devíti verzí hry naráz. Tedy pro staré konzole, nextgen konzole i pro PC, nemluvě o té streamované pro Google Stadia. Počítají do toho totiž i rozdílné verze pro Xbox One X či PS4 Pro.

Vyžaduje to prý fůru času, aby byly všechny řádně odladěné a běžely hladce, což je nepochybně oříšek.

"Uvědomujeme si, že pouhých 21 dnů navíc může vypadat nerealisticky, jako že by něčemu pomohly. Ale u tak masivní a komplexní hry budou skutečně hrát velkou roli," vysvětlil CD Projekt Red.

Potvrdilo se tak, že to ohlášení hry za dokončenou začátkem října byla pouhá formalita. Tvůrci však dodali, že v jejich chápání znamená dosažení fáze "GOLD" něco jiného, než je běžný standard - prý jen projití certifikacemi, že lze hra dohrát až do konce nebo že má v sobě veškerý zabudovaný obsah. Nikoli že je kompletně hotova a dá se jít odpočinout, jak se to dosud vnímalo.

"Čas, který je potřeba na vylepšování, zvyšování kvality a dání toho všeho do Day 1 patche jsme podcenili. Přesto věříme, že máme v rukou úžasnou hru a obětujeme cokoli, i těžká rozhodnutí jako toto, abyste se do ní později zamilovali," uzavřeli povídání šéfové studia.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments