If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 stále nebyl kompletně prozkoumán

Ale čelí dalšímu problému.

Včera to byl přesně měsíc od momentu, co Cyberpunk 2077 přišel na trh. Hra se pořád drží na třetím místě žebříčku prodejnosti na Steamu, hned po Rust a Valve Index VR Kitu.

Polský vývojář z CD Projektu Red, Pawel Sasko, vyzval všechny fanoušky, ať se více snaží v prozkoumávání všech zákoutí hry.

Podle něj totiž stále nebylo odhaleno, co vše s v ní nachází. Hráči sice k dnešku našli různé odkazy na popkulturní ikony či známé postavy, ale zdaleka ne všechno.

Tvůrce říká, že ve hře toho pořád ještě hodně zbývá k odkrytí. U Zaklínače 3 minule trvalo několik let, než vše spatřilo světlo světa, takže některé easter eggy jsou nejspíš mistrně schovány, že je jen tak někdo nenajde.

Studio z Varšavy má však další problém. Do jeho vyšetřování se pustil další orgán, konkrétně polská kancelář zabývající se ochranou spotřebitelů a férovým konkurenčním prostředím.

Jak dnes reportuje tamní list, CD Projekt Red prý byl vyzván, aby objasnil některé skutečnosti týkající se problémů se hrou.

"Ověříme, jak vývojáři pracují na opravách, které mají vyřešit problematický chod na některých konzolích. I to, jak hodlá postupovat vůči lidem, kteří si stěžovali, že hra není plně funkční, přestože za ni zaplatili nemalý obnos.

Polský právník Dominik Jędrzejko se v této souvislosti vyjádřil, že i kdyby se CDPR rozkrájel, nemusí to pomoci v tom, aby se vyhnul obvinění z "neférových praktik na trhu".

Pokud by zmíněná organizace došla k závěru, že studio neudělalo dostatek kroků k tomu, aby problémy co nejrychleji napravilo, může mu napařit pokutu až ve výši deseti procent ročního zisku, nebo ho vyzvat k odškodnění všech postižených.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments