If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 už hrálo přes milion lidí souběžně. A to jen na Steamu

Neuvěřitelná čísla.

Skoro třikrát více lidí, než kolik jich dnes hrálo dlouhodobé online držáky Counter-Strike: Global Offensive či DOTA 2.

Start PC verze Cyberpunk 2077 na Steamu je tak obrovský, že patrně půjde o největší premiéru jakékoli hry v historii, nebo k tomu má aspoň solidně nakročeno. Aneb ten Blizzard to s tiskovkou o úspěchu WoW: Shadowlands stihl jen tak tak...

Za úvodních pár hodin po odemknutí hry ji na platformě Valve hrálo souběžně přes milion lidí. A čísla patrně ještě půjdou nahoru během dneška. Navíc do toho logicky nejsou započítáni lidé, kteří si ji koupili na GOG (těch asi nebude málo) nebo na Epic Game Store, ani konzolisté.

Na Twitch zase streamování Cyberpunk 2077, což už se od včerejška oficiálně smí, sledovalo více než milion diváků. I z toho je patrné, o jak velký prodejní hit půjde, aneb akcie polského studia nepochybně poletí nahoru, po nedávném poklesu, který předcházel vydání hry.

Předešlým rekordmanem v den vydání na Steamu byl Fallout 4 se 472 tisíci hráči ve špičce. A tohoto RPG od Bethesdy se na premiéru vyexpedovalo 12 milionů kusů (včetně konzolovek). Z toho se dá udělat docela solidní odhad, jak velký musí být počáteční závoz titulu od CD Projektu Red, resp. kolik se asi musí udat digitálek.

Překonat milionovou hranici souběžných hráčů na Steamu se jinak dosud povedlo jen pár hrám: PUBG, CS: GO a DOTA 2. Ta první měla souběžně 3,25 milionu hráčů, CS 1,3 milionu a DOTA 2 zhruba 1,2 milionu hráčů. Ale tyto hry obvykle nebyly za plnou cenu jako Cyberpunk 2077.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments