If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dan Houser vysvětluje, proč nebude kooperace v GTA 5

Také mluví o dynamické hudbě a proč nejsou ve hře obličeje jako v LA Noire.

Dan Houser z Rockstaru v rozsáhlém rozhovoru pro server IGN řekl spoustu zajímavých věcí a odpověděl na několik palčivých otázek ohledně Grand Theft Auto 5, na které zatím nikdo neodpověděl.

Co se týče tří postav a přepínání mezi nimi, ne všech misí se budou všichni tři účastnit. Podle Dana Housera budou ve hře pořád mise, které budete plnit sami nebo třeba jen ve dvou. Ovšem, pokud jste se těšili, že když jsou tři postavy, bude kooperace pro tři hráče, asi vás čeká zklamání. "Nebylo by možné něco takového udělat s tou úrovní preciznosti a přesného načasování, které je u některých misí třeba," říká. Singeplayer tedy v kooperaci hrát nepůjde, ale Dan Houser naznačuje, že něco speciálního si připravili pro multiplayer na podobný způsob - hm, že by kooperativní loupeže bank?

Co se multiplayeru týče, Dan Houser věří, že tentokrát připravili něco, co se jim opravdu povedlo a jde o nejlepší multiplayer ve všech jejich hrách. Zatím ale nechtěl prozradit více.

V GTA IV jste měli také možnost dělat různá rozhodnutí, která měnila odvíjení příběhu. Tentokrát už nic podobného možné nebude, protože při třech postavách by bylo příliš mnoho proměnných. "Máte ale možnosti, jak plnit určité mise a na to se dost soustředíme," říká.

Důležitou úlohu budou mít tentokrát také peníze, protože budou i hnacím motorem příběhu. Lidé si podle Dana Housera stěžovali u čtyřky, že nebylo moc věcí, za co se daly vydělané peníze utrácet, takže se tentokrát zaměřili na to, aby bylo co kupovat.

Také chvíli mluvil o PC a Wii U verzi GTA 5. "Všechny další platformy se teprve uvidí. Nejsme Nintendo, nejsme ani Sony, nejsme Microsoft. Všechny tři máme rádi, ale můžeme si dělat co chceme a když někde uvidíme vhodný byznys, tak tam jdeme. Kdyby to bylo na Apple, tak jdeme na Apple."

A co se týče hudby, Rockstar zjistili, že když dali orchestrální hudbu do akčních sekvencí Red Dead Redemption nebo LA Noire, přivedlo je to k životu. Proto se k tomu rozhodli také v GTA 5. Přesto se nemusíte bát, ve vozidlech budou pořád rádia. A proč nejsou v GTA 5 stejně dokonalé obličeje jako v LA Noire? "Nehodilo by se to do našeho designu. Dost by to zpomalilo produkci a limitovalo by to množství obsahu, který jsme chtěli do GTA 5 dát."

Comments