Skip to main content

Šéf hardcore her v THQ nečekaně končí

Nahradí ho zakladatel Uncharted.

Velmi nečekaně přichází z THQ zpráva o výměně na nejvyšších postech. Šéf takzvané značky Core Games a výkonný viceprezident firmy Danny Bilson k dnešnímu dni opouští svoji funkci i celou firmu. Na jeho místo nastoupí Jason Rubin, pod nějž bude spadat veškerý vývoj a marketing her plus vydavatelské záležitosti firmy.

Rubin je spoluzakladatelem studia Naughty Dog, v jehož čele byl do roku 2004, a zároveň někdejší spolautor a režisér her Crash Bandicoot nebo Jak and Daxter, jichž se dohromady prodalo přes 40 milionů kusů. Právě proto analytici spekulují, že Rubin by měl ve firmě posílit důraz na tvorbu vlastních her - a nikoliv jen licencování produktů od dalších studií.

V nové hierarchii firmy bude Rubin přímo odpovídat šéfovi celého THQ Brianu Farrellovi.

Odcházející Danny Bilson, prakticky každodenně komunikující s herními médii, si na své resumé může v klidu napsat úspěch značek Saints Row, Dawn of War či Company of Heroes. Za jeho časů se THQ pustilo i do projektů Darksiders, Metro 2033, dalších dílů Red Faction či Homefrontu.

V tomto fiskálním roce na ně bude THQ navazovat: v plánu má Darksiders II, Saints Row: The Third - Enter the Dominatrix, Company of Heroes 2, Metro: Last Light či South Park: The Game.

Read this next