If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Datadisk pro XCOM bude v češtině

Enemy Within přeloží profesionálové z agentury.

Vlastní zpráva - Už koncem příštího týdne vyjde datadisk Enemy Within (preview) pro strategii XCOM: Enemy Unknown a řada lidí se proto ptala, jestli pro něj vznikne neoficiální lokalizace, když Take 2 uvádějí na trh prostřednictvím Cenegy opět jen anglickou verzi (PC, PS3, X360).

Odpověď je kladná, tuto češtinu dnes ráno oznámil herní obchod Xzone, který ji opět sponzoruje. Čili opakuje se scénář z loňského roku, kdy to samé obdržela původní hra, s níž by to v opačném případě mohlo dělat nějakou neplechu, neboť bude vyžadována ke spuštění přídavku.

"Kdo si u nás datadisk koupí, dostane pak češtinu na email. Odhadovaný čas dokončení překladu je 26.11. Čeština bude exkluzivně dostupná jen pro zákazníky Xzone!," upřesňuje obchod podmínky na Facebooku.

Zajímavé je, že překlad XCOM: Enemy Within po večerech nevytváří partička zapálených nadšenců na počítači rodičů jako obvykle, nýbrž profesionálové z kreativní a lokalizační agentury Comm4u.cz, která se mimojiné živí i oficiálními češtinami.

Mezi referencemi uvádí překlady FIFA 13, NHL 13 či SimCity, nebo spolupráci na překladech Skyrimu, Zaklínače 2 či série Total War. V minulosti spolupracovala zejména s domácím Microsoftem (Crackdown 2, katalogy k Xboxu) nebo s EA Czech (např. překlady tiskových zpráv pro novináře).

Comments