If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přesné datum Pentiment od Obsidianu a výroční aktualizace Age of Empires 4

Dvakrát od Microsoftu.

Microsoft oznámil, kdy vyjde menší hra od Obsidianu - stane se tak 15. listopadu 2022 pro Xbox Series, Xbox One a PC s Windows 10 či 11 (na Steamu i předplatném Game Pass).

Vkročte do ilustrovaného světa inspirovaného iluminovanými rukopisy a tištěnými dřevořezy. Pentiment je výpravně dobrodružná hra zasazená do 16. století v bavorských Alpách za časů Svaté říše římské. Ujmete se role Andrease Malera, mistrovského malíře, který se ocitne uprostřed vražd, skandálů a intrik fiktivního městečka Tassing a přilehlého opatství Kiersau.

Bude jen na vás, jaká rozhodnutí Andreas učiní při vyšetřování vražd, které se dějí okolo něj. Od plížení do opatské knihovny pozdě v noci, abyste mohli nahlédnout do tajných rukopisů, po hraní hospodské karetní hry, kdy vám výhra zajistí potřebné informace. Sami usoudíte, jak naložíte s vzácným časem, který máte na posouzení podezřelých. Každé rozhodnutí a obvinění, která jako Andreas učiníte, ponesou následky, jež ovlivní alpskou komunitu po generace.

Rok 2022 je pro Age of Empires významný. Nejenže Age of Empires IV v říjnu oslaví svůj první rok, ale ve stejný měsíc tomu bude už 25 let, co vznikla tato série. Pokud jste sledovali včerejší gamescom Opening Night Live, jistě vám neunikla upoutávka představující nové civilizace pro Age of Empires IV, kterých se hráči dočkají v říjnu v rámci výroční aktualizace, a to zcela zdarma. Od 25. října vás tak čeká Osmanská říše a říše Mali ze západu Afriky. Kromě dvou nových civilizací nabídne bezplatná výroční aktualizace také nové mapy, achievementy, výzvy a další obsah.

Určitě si tedy 25. října poznačte v kalendáři a nezapomeňte, že Age of Empires IV najdete na Steamu či v obchodě Microsoft Store, a momentálně můžete hru získat s 50% slevou. Hra je také dostupná v předplatném PC Game Pass.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Age of Empires IV

Video Game

Pentiment

Video Game

About the Author

Redakce

Contributor

Comments