If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové datum vydání Mafie II

Je to odklad, nebo to není odklad?

Když se řekne "začátek roku", dá se pod tím představit ledacos. Někdo si pod tím vybaví hned následující dny po Silvestru, většina ostatních lidí tak chápe leden, jiní zase třeba maximálně březen. Ale pozdější měsíce jara? Ty už do této definice příliš nelze naroubovat.

Proč to řešíme? Mafia II měla podle dosavadních plánů dorazit začátkem 2010, ale po dnešní tiskové zprávě Take 2 to neplatí. Novým termínem jejího vydání je květen nebo červen 2010. Čili spíš půlka příštího roku než jeho začátek.

Naplnily se tak odhady analytiků, kteří poukazovali na dosud neexistující marketing k této hře. Na rozdíl od ostatních titulů potvrzených na leden-březen (Just Cause 2, Aliens versus Predator, Mass Effect 2, Battlefield Bad Company 2 apod.), u nichž propagační kampaň běží na plné obrátky. Na druhou stranu, Mafia II se posunem vyhne tomuto velmi přeplněnému 1. čtvrtletí, kam spadla většina vánočních her kvůli Modern Warfare 2.

"Mafia II se objeví někdy po Red Dead Redemption (po 27. dubnu), ale přitom ještě stihne první polovinu kalendářního roku 2010," uvedl doslova distributor Take 2. Přesný termín zatím nesdělil - stanoví ho později, až se více přiblíží.

Dobrou zprávou je, že Mafia II má podle slov Take 2 solidně našlápnuto k cílové pásce. Momentálně se podle zdrojů Eurogamer.cz nachází ve stavu těsně před dokončením. Naštěstí tedy nedošlo tedy k obávanému odsunu na podzim příštího roku a je teď na 90% jisté, že se tak už ani nestane.

A špatná zpráva? To zmiňované trochu delší čekání, než se doposud předpokládalo. Vzhledem k červnovému konání veletrhu E3, kam bude obrácena veškerá pozornost hráčů i médií, i příchodu letních veder, kdy se hry celkově nevyplatí vydávat, bychom si troufli pronést tento tip: očekávanou akci od brněnského studia 2K Czech si zahrajeme někdy koncem května.

Zatím čtěte dojmy z Mafie II na Gamescomu.

Tagged With

Comments