If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dávají tvůrci Deus Ex a Thiefa sbohem singleplayeru?

Objasnění jejich nové vize.

Když víme, že poslední díl tohoto cyberpunkového RPG extra díru do světa neudělal (pokračování se nechystá, série je uložena dočasně k ledu) a to samé lze říct o posledním zlodějíčkovi z historického Londýna, vyvolala nedávná slova obavy ze strany hráčů.

David Anfossi, šéfa studia Eidos Montreal, totiž sdělil jejich novou vizi: "Budeme odteď klást větší důraz na online prvky v našich hrách, abychom hráčům kontinuálně poskytli pamětihodné zážitky. Díky interaktivitě při online hraní budou naše světy vzrušovat nyní i v budoucnu."

Někteří to intepretovali jako změnu priorit, jiní tomu rozuměli jako snaze o další Destiny, kdy bude hra rozšiřována postupně dávkovanými událostmi pro multiplayer. Vzhledem k tomu, že tohle studio nikdy žádnou onlinovku nevyrobilo, to bylo podezřelé.

Máme to tedy chápat tak, že autoři Deus Ex (Alza.cz) či Thiefa dávají sbohem singleplayerovým titulům s vyprávěním příběhu? Ani náhodou, ujistil Anfossi na svém Twitteru, čímž uvedl věc na pravou míru a zastavil paniku:

"Nikdy jsme neřekli, že to se singleplayerovými hrami vzdáváme, pořád je máme rádi. Kde jste to četli? Zůstaňte naladěni, pokud máte rádi silné akční adventury".

Studio v Montrealu má nyní makat na dalším Tomb Raiderovi a na tajemném projektu Avengers. Lze z toho odvodit, že online události budou mít v příštím dobrodružství Lary Croft větší význam než minule.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments