If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Days Gone pro PC na jaře, ale Gran Turismo 7 až ve 2022

+ nastíněny další plány Sony, i s PSVR2.

Na nezvyklém místě a poměrně zapadle v dlouhém textu dnes Sony v rozhovoru pro GQ-Magazine oznámila několik velmi zásadních novinek.

Předně, někdy letos na jaře vydá PC konverzi zombie akce Days Gone z dubna 2019, původně PS4 exkluzivity, která byla kladně přijata i se dobře prodávala, viz i naše recenze.

"Na počítače zamíří hned celá řada PlayStation her, Days Gone je pouze první z nich. Bereme to jako příležitost ke zpřístupnění těchto her širšímu publiku, i vylepšení ekonomiky vývoje, protože náklady každým cyklem razantně stoupají. Krom toho vyrobení portu je čím dál snazší a naše studia jsou ve skvělé kondici, takže šlo o jednoduché rozhodnutí," píše se tam, čímž se naráží na to, co započalo loni s Horizon: Zero Dawn pro počítače.

Zatím k Days Gone PC není známo více informací, ale interview bylo nepochybně oficiálně autorizováno a navíc to potvrdil i oficiální účet studia Bend na Twitteru:

Naopak smutná novinka se ovšem týká očekávané závodní simulace od japonských Polyphony Digital.

Ačkoli byla hra ještě nedávno v oficiálních reklamách Sony slibována na první polovinu letošního roku, nakonec se bohužel objeví na trhu až ve 2022.

Jako důvod se uvádí vliv koronaviru na vývoj a související překážky, "jelikož se nacházíme v probíhající pandemii, situace je dynamická, vše se neustále mění a tvorba klíčových vlastností hry se během minulých měsíců zpomalila". Prý se ale nezdrží film Uncharted ani TV seriál The Last of Us, s nimi má vše odsýpat dobře.

Vlajkovou hrou Sony pro druhou polovinu letošního roku bude dle Jima Ryana cross-gen akce Horizon 2: Forbidden West (jsou sebevědomí, že to Guerrilla Games stíhají). Soudě dle toho někteří vydedukovali, a nedá se jim vůbec divit, že God of War: Ragnarok nejspíš sklouzl též do 2022 (jako GT7). Byť napřímo to nikde řečeno nebylo - jen tato hra nikde není zmíněna v lineupu na 2021 a pochyby podpořil i Jason Schreier.

Šéf zábavní divize Sony dále uvedl, že u Returnal (duben) a Ratchet and Clank: Rift Apart (červen) aplikovali upřednostnění kvality před stihnutím původně zamýšleného termínu. Zdá se, že trojice velkých first-party exkluzivit (s Horizon) jim pro letošek může stačit.

Poslední novinkou je oficiální potvrzení, že se pracuje na "kompletně novém formátu virtuální reality pro PlayStation 5". Už brzy prý budou poslány do světa vývojářské kity. Sony ve VR nadále věří, bere ji jako nástroj pro inovace a je extrémně spokojena s výsledky předešlé generace PlayStation VR.

Pro příští VR headset chce zkombinovat technologický pokrok, který v mezidobí (od 2016) nastal, s mnoha lekcemi, které se Sony naučila minule, prostě vše bude zlepšeno - i co se týče snazšího zprovoznění zařízení a zapojení s jediným kabelem. Specifikace se však dozvíme až během letošního roku. Ve 2021 podle PS Blogu nevyjde; jasnou věcí je pořádná softwarová podpora od vlastních studií i třetích stran.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments