If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Děcka o Vánocích z nudy zahltila PlayStation Network i Xbox Live

A zkazila tak hraní všem ostatním.

První potíže byly hlášeny na Štědrý den odpoledne a přetrvávaly i po celý Boží hod (25. prosince). Online služby PlayStation Network a Xbox Live o svátcích zaznamenávají zásadní problémy s nedostupností pro většinu uživatelů. Zpočátku se týkaly jen některých regionů, ale později se rozrostly na oba břehy Atlantiku.

Skupinka Lizard Squad se zřejmě o Vánocích nudila, tak se rozhodla, že opět zkazí herní zážitky všem ostatním, kteří chtěli strávit dny volna k multiplayerových hrách nebo děláním čehokoli jiného na konzoli. Klasicky se tak stalo systematickým přetěžováním serverů nebo masivními DDoS útoky na internetové služby Sony a Microsoftu.

Z PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One tak mají lidé shodné problémy přihlásit se k síťovým službám. Nefungují oficiální online obchody, nedají se hrát online hry, sdílet obrázky, koukat se na filmy nebo poslouchat hudbu.

Sony i Microsoft na sociálních sítích děkují uživatelům za trpělivost. Prohlásili, že jejich "technici intenzivně pracují na tom, aby vše co nejrychleji vyřešili". Zpočátku však nejela ani infostránka s údajem o stavu služeb.

K odpovědnosti za incident se přihlásila právě skupinka Lizard Squad, která tento záměr shodit služby o Vánocích avizovala dopředu, zatímco jejich rivalové z jiné skupiny The Finest jim v tom chtěli zabránit, což se zjevně nepovedlo. Se zpřístupněním kontroverzního filmu The Interview na PSN to patrně nemá přímou souvislost, neboť se tam ještě neobjevil.

Tagged With

Comments