If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dead Space 2 oznámeno

Do vesmíru se vrátí teror.

Visceral Games, vývojářské studio společnosti Electronic Arts, dnes odpoledne oznámilo, že série Dead Space bude dále nahánět hráčům hrůzu ve svém pokračování. Hrdina Isaac Clarke se vrátí v dalším děsivém dobrodružství, v němž se v dechberoucí hororové akci utká s Nekromorfy.

Issacův pověstný plazmový sekáč, s nímž tak zručně porcoval Nekromorfy v prvním díle, doplní zbrusu nové nástroje. Ty potřebuje při setkání s novými postavami, které objeví v rozlehlém prostředí ve stavu beztíže, a k boji s nekonečnými zástupy oživlých mrtvol. V Dead Space 2 se ale Issac už nestará jen o vlastní přežití – tentokrát se osobně ujímá velení.

“Dead Space 2 si dává za cíl připravit herní zážitek, z něhož poklesne nejedna čelist a hráči na něj jen tak nezapomenou,“ uvedl Nick Earl, druhý viceprezident a generální manažer skupiny EA.

„Jsme nadšeni z toho, že se můžeme k sérii opět vrátit a vytvořit další kapitolu Isaacova osudu. Infekce se dál šíří vesmírem a Isaac Clarke je jediný člověk, který si s ní dokáže poradit. Pořád je tady dost Nekromorfů, které je nutné zlikvidovat!“ řekl Steve Papoutsis, výkonný producent Dead Space 2. „V Dead Space 2 není vše úplně takové, jak se na první pohled zdá. Lze očekávat překvapivé zápletky příběhu a masy odpudivých monster, které vás vyděsí k smrti.“

Série Dead Space odstartovala v roce 2008 a velmi rychle se stala jedním z nejlépe hodnocených původních duševních vlastnictví společnosti EA. V rámci herního průmyslu doposud posbírala téměř různých 100 ocenění a průměrné hodnocení kritiků dosahovalo 89%. Letos pak EA vydali titul Dead Space Extraction pro Wii, jehož příběh dějově spadá před události původního Dead Space a rozšiřuje celou fikci o nové aspekty. Jeho prostřednictvím také přiblížila sérii mnohem širšímu okruhu hráčů.

Titul Dead Space 2 se vyvíjí ve verzích pro PlayStation 3, Xbox 360 a PC. Datum vydání tisková zpráva nestanovila, ale podle dřívějších informací se počítá s podzimem příštího roku.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles