Skip to main content

Dechberoucí trailer Phantom Blade Zero a detaily

Akční RPG na Unreal Engine 5.

Dle názoru mnohých to byla nejhezčí hra, co byla na PlayStation Showcase. Akční RPG Phantom Blade Zero srazilo všechny do kolen svým dechberoucím trailerem.

Akční third-person RPG kutí v Číně studio S-Game, jehož zakladatel předtím vyrobil ve 2010 neznámý nezávislý titul Rainblood: Town of Death pouze s RPG Maker, které si získalo 20 milionu fanoušků.

Vše šlape na Unreal Engine 5 a má jít o duchovní reboot původního Rainblood, samozřejmě mnohem větší a vymakanější, ale se stejným jádrem.

Hra bude cílena na PS5 a PC, kde nabídne temný polo-otevřený svět, s několika mapy rozumné velikosti, s ručně tvořeným obsahem pro pestré aktivity. Hrát budete za Soul, elitního zabijáka sloužícího mocné organizaci The Order.

Bojové pohyby zde jsou též tvořeny ručně, jelikož motion-capture to prý nedokázalo zajistit. Na vše dohlíží Kenji Tanigaki, zkušený koordinátor kaskadérů, odpovědný za mnoho bojových scén v řadě kung-fu filmech.

Umělecké směřování je nazváno Kungfupunk, při inspiraci díly s Bruceem Lee, i hrami jako Devil May Cry či Ninja Gaiden, ačkoli poslední dobou spíš frčí podžánr "Souls". Datum vydání bohužel není známo.

Read this next