Skip to main content

Defiance od autorů Rift

Sci-fi MMO vzniká spolu s TV seriálem.

Trion hodlají na E3 představit novou televizní show a zároveň sci-fi MMO Defiance určené pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Jde prý o první případ, kdy vzniká souběžně televizní seriál a počítačová hra.

"Pokud se vám seriál a celý jeho svět budou líbit, prostě si vytvoříte jednu z jeho postav v MMO a zapojíte se do děje. Se světem Defiance tak budete spojeni víc než s kterýmkoliv TV seriálem," řekl Lars Buttler, šéf společnosti Trion Worlds.

Defiance se bude odehrávat v daleké budoucnosti, kde lidé a mimozemšťané už dekády zápasí o přežití na Zemi zničené k nepoznání. Samotná hra má skloubit hektické tempo současných konzolových stříleček s prvky z persistentních MMO, od přizpůsobení až po epický rozsah.

Samotná hra se má odehrávat v budoucím okolí San Francisca, zatímco TV seriál bude ve stejné době sledovat osudy postav ze St. Louis. Navzájem se mají prolínat a různě ovlivňovat.

Defiance je ve vývoji třetím rokem a podle magazínu Hollywood Repoter mu k dokončení zbývají ještě zhruba další dva, tzn. bude mít podobně dlouhý pětiletý cyklus jako MMO Rift nebo RTS End of Nations od stejných autorů.

Na Defiance se zásadní měrou podílí také sci-fi kanál Syfy, který včera mimochodem odvysílal premiéru TV filmu Red Faction: Origins s hercem Robertem Patrickem v hlavní roli.

Read this next