If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Definitivní termín Posla Smrti 3

Za zdržení mohou dva důvody.

Ostravský distributor TopCD (TopQer) dnes zaslouží pochvalu za uvedení (odkládané) adventury Gray Matter v češtině (recenze na EG brzy), ale zároveň sebral černý puntík. Z nadpisu asi tušíte, na co narážíme, ale oproti druhému dílu Posla Smrti jde o pokrok - jedná se o jediný posun vydání této hry.

"Přes veškerou snahu musíme s lítostí oznámit, že se nám nepodaří splnit [na dnešek slibovaný] termín vydání třetího pokračování legendární, původem české adventury Posel Smrti III," hlásá tisková zpráva. Nový definitivní termín je o měsíc později, 30. dubna.

"Je nám jasné, že tímto krokem fanoušky a netrpělivé zákazníky moc nepotěšíme. Přesto se domníváme, že děláme správnou věc. I když patrně budeme schopni vydat hru někdy v průběhu dubna, přesto dáváme termín až na 30. 4., abychom měli dostatek času opravdu vše zkoordinovat," říká vedoucí produkce Martin Válek z TopCD. Pro srovnání, ve Velké Británii hra vyjde 22. dubna, v Německu už vyšla dříve.

Na druhou stranu musíme ocenit, že se nám dostalo detailního vysvětlení: "Za změnu může jednak zdržení při závěrečném stříhání českých zvuků a dosazováním efektů (ozvěny apod.), které zpracovává studio Fontána. Nechceme na ně příliš tlačit – stejnou chybu jako v případě druhého dílu neuděláme, a raději termín vydáni posuneme, nežli bychom sklízeli plody nedodělané práce. Doufám, že to ocení všichni fanoušci hry," pokračuje tiskovka.

Druhý důvod je obchodního charakteru: "Bohužel si německý distributor kladl příliš tvrdé podmínky na licencování sběratelské verze a trilogie. Nemohli jsme ustupovat donekonečna, představy našich vážených partnerů z Německa o síle českého, potažmo slovenského trhu jsou někdy velice zkreslené. Jelikož chceme nabídnout speciální edice (sběratelská a trilogie) fanouškům v den vydání hry jako takové, pak jsme nuceni i z tohoto důvodu termín vydání hry v ČR posunout."

Jako malou omluvu TopCD nabízí ke stažení kompletní soundtrack hry Gray Matter, který bude k dispozici na www.poselsmrti.cz.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments