If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dema PlayStation her má připravovat přímo Sony, nikoli vývojáři

+ potvrzeny květnové kousky PS Plus.

Poté, co se rozšířila (zatím stále nepotvrzená) zvěst, že každá velká hra pro PlayStation bude muset mít povinně dvouhodinové demo pro PlayStation Plus Premium, někteří vývojáři z toho byli zděšeni, že to bude dost práce navíc.

Zdá se ale, že to nebude tak horké, jak to zpočátku vypadalo...

Ethan Gach z Kotaku totiž zjistil, že to bude přímo tým z PlayStation Store, kdo bude mít na starosti přípravu těchto hratelných ukázek nových dražších titulů. Tedy nikoli samotní vývojáři, byť je možné, že budou muset v něčem trochu asistovat. Zřejmě to nebudou klasická dema, nýbrž spíš něco jako klasické trial verze, s přenosem pozic po zakoupení atd.

Riziko je jasné - některé menší či lineární hry mohou být během těchto dvou hodin téměř dohrány, a lidé si je pak už možná nebudou chtít koupit kvůli malému zbytku, co neviděli.

Celé to také trochu připomíná politiku Valve na Steamu, kdy v rámci refund programu je možné hrát po dobu pár hodin a pak požádat o vrácení peněz, pokud hra z nějakého důvodu nevyhovovala.

Sony jinak oficiálně oznámila, že těmi květnovými plnými hrami s PS Plus budou skutečně ty, co unikly před pár dny.

Čili FIFA 22 (včetně bonusového FUT balíčku jen pro uživatele PS Plus, kteří hru vlastní z dřívějška), Tribes of Midgard a Curse of the Dead Gods. Více na PS Blogu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments