If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Denuvo v RIME padlo za pět dnů, zpomalovalo chod hry

Tvůrci doufali v delší výdrž.

Byla to hozená rukavice, po které se pirátské skupiny vrhly jako hladový sup po kořisti. Nepříliš šťastné prohlášení o budoucím odstranění ochrany ze hry po cracknutí má rychlé konsekvence.

Denuvo v RIME pro PC padlo za pouhých pět dnů od oficiálního vydání. Pozitivní zpráva, pokud uvěříte crackerům ze skupiny Skidrow, kteří hovoří o nadměrném zatěžování systému ze strany ochrany. Možná i proto byly nedávno hlášeny technické lapálie PC verze.

"RIME provádí 300 tisíc volání na tzv. triggery během původního spuštění a nahrávání uložených pozic. Pro srovnání, hry jako Sniper Ghost Warrior 3, Nier či Prey každá provádí pouze jeden tisíc volání," uvedl autor cracku s přezdívkou Baldman pro Kotaku.

Co je horší, anti-tampering software Denuvo má dle něj provádět 10-30 ověření i každou vteřinu během samotného hraní, což ho prý zpomaluje. V jiných uvedených nedávných hrách to jsou jen 1-2 volání co vteřinu. Vše samozřejmě pod VM a chráněno, což vůbec nepomáhá výkonu hry. Teď, cracknutá, prý šlape svižněji.

Dokonce i hlavní producent RIME, Cody Bradley z Tequila Works, přiznal, že přítomnost Denuvo má na svědomí "malý dopad na výkon". Má provádět pouze ověření, že DRM Steamu či Originu je stále přítomno ve hře. Producent ale odmítá věřit tomu, že by Denuvo způsobovalo technické problémy, které jim byly hlášeny od zákazníků s PC verzí. Prý se však mohou mýlit a situaci ještě prošetřují.

Výrobce Denuvo zpomalování chodu důrazně odmítá: "Před vydáním jsme provedli benchmarky na chráněné a nechráněné verzi. Nezjistili jsme mezi nimi žádný rozdíl ve výkonu."

Každopádně vydavatel Grey Box dodrží slib a brzy vypustí update, který Denuvo ze hry odstraní (ještě před prvním regulérním updatem do týdne). Tvůrci prý doufali, že ochrana odolá pirátům po 2-3 týdny, ale nyní uznali, že tyto jejich odhady byly přespříliš optimistické.

Poučí se z celé aféry ostatní studia a použijí raději jiné motivace pro koupi originálky, než aby hru zkriplili s Denuvo? Mohlo by to být i v jejich zájmu, aby si nepřidělávali starosti s řešením technických potíží...

Tagged With

Comments