If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Detaily o odchodu dlouholetého redaktora Levelu

Radek Friedrich šel po 16 letech čelit novým výzvám.

Vlastní zpráva - Radek Friedrich, poslední člen staré gardy Levelu, dosud zastávající pozici zástupce šéfredaktora, v tomto tištěném časopisu před pár dny skončil. Stalo se tak po dlouhých šestnácti letech, což z něj dělá asi nejdéle působícího českého redaktora na jednom místě.

Eurogamer se proto zeptal na otázku, která asi hned každého napadne, a to jestli tento odchod nemůže nějak souviset se stále klesajícími prodeji papírových magazínů, o nichž otevřeně psal i Mikoláš Tuček, staronový dočasný vedoucí Score, v úvodníku minulého čísla Score (viz foto vpravo).

"Radek se rozhodl čelit nové výzvě a změnil místo. Nastoupil na pozici producenta do pražského studia Disney," odpověděl nám šéf Levelu Michal Křivský. V Disney už dělá další bývalý člověk z Levelu, Jan Herodes, a tamní vývoj mobilních či tabletových her postupně stahuje i různé původně PC vývojáře (např. Karel Matějka či Filip Pokorný z Centauri).

"Chápu to, nikdo nevydrží u jedné činnosti věčně, ať je jakkoliv zajímavá a uspokojující, a i když Radek opouští redakci, rozhodně neodchází z našeho týmu. Konečně nebude svázán redakčními povinnostmi a pro vás neviditelnou prací, a tak se můžete těšit, že si v Levelu najde více času na psaní článků. Radku, kamaráde, díky za všechno a hodně štěstí!" dodal k tomu Křivský.

Na místo zástupce šéfredaktora se v Levelu posune Zdeněk Princ a novým redaktorem se stane Petr Strecker, kterého čtenáři mohou znát z webu. "Co se počtu lidí v redakci týká, tak žádná změna," upřesnil šéfredaktor Levelu. Toho se podle posledních neověřených čísel ABC v listopadu 2012 prodalo 4523 kusů, z čehož jsou 3 tisíce na stáncích a zbytek předplatitelé.

A co k ukončení jedné životní ságy napsal samotný Radek Friedrich v rozlučkovém dopise v časopisu?

Tagged With

Comments