If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Detaily o singl kampani For Honor

Jak bude vlastně fungovat?

Kreativní ředitel Jason Vandenberghe byl pár dnů po E3 konferenci UbiSoftu odchycen, aby sdělil hráčům nějaké další detaily o fungování singleplayerové kampaně For Honor (Alza.cz) nad rámec toho, co jsme viděli v demu z hraní za Vikingy (40 minut zde).

"Když jsme před rokem odkryli multiplayer, množily se otázky, proč vlastně tyhle tři frakce spolu bojují. Při hraní pocítíte, že se válka táhne už tisíc let, takže účastníci skoro už zapomněli na důvody," zeširoce začal.

V singleplayerové kampani budete hrát za všechny tři strany: za rytíře, Vikingy i samuraje, přičemž každá má jednoho hrdinu, kterým se stanete. Postupně je tedy vystřídáte a také si je přizpůsobíte k obrazu svému (muž nebo žena, upgrade výzbroje atd.). Ostatní NPC postavy vám odvyprávějí pozadí příběhu.

"Zlosynem se stane Apolion, vůdkyně válečníků z BlackStone Legion, která nejprve působí, že jen chce zabít nepřátele a sjednotit rytíře, ale později zjistíte, že ji mnohem více zajímá pokračovat ve válce než její ukončení. Domnívá se, že svět je rozdělen na vlky a ovce, kdy vlci mají právo je ukořistit," vysvětluje tvůrce.

V předvedeném E3 demu byly nové herní systémy, jako např. odplata. Funguje tak, že když vystavíte blok a bráníte se, naplní se váš ukazatel revenge, který když použijete, jste po chvíli nezastavitelní. Má to být užitečné v situacích, kdy čelíte přesile dva proti jednomu, takže se hodně bráníte a pak vyrukujete s protiútokem. Většina mechanismů ze singlu bude přítomná i v MP, autoři se snaží, aby jádro hry bylo pokud možno totožné v obou režimech. Nějaké drobné rozdíly tam prý budou, ale jinak má kampaň sloužit jako vstupní brána do MP.

Chybět nebude ani split-screen, který spoustu věcí v kampani usnadní: bude snazší vypořádat se s vícero protivníky, tudíž hra k tomuto účelu upraví jejich umělou inteligenci, aby bylo těžší je porazit. Vše má být přirozené, protože celé For Honor prý bylo vystavěno kolem multiplayerového zápolení.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments