If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Detaily o The Last of Us: Remastered pro PS4

Co změní oproti originálu na PS3? + aktualizace

Po ranním úniku z banneru přímo na službě americké Sony nyní nahodil Amazon hru do své nabídky, odkud jsme se dozvěděli podrobnosti i oficiální obal.

Konverze The Last of Us: Remastered pro PlayStation 4 má být zásadně překopaná, aby využila výkon nové konzole. Mezi to bude patřit podpora 1080p, modely postav ve vyšším rozlišení, vylepšené stíny a nasvícení. Obchod zmiňuje i nějaké úpravy hratelnosti.

Patrně nejzajímavější novinkou bude přímo ve hře zabudovaný (volitelný) filmový komentář od herců, kreativního ředitele a scénáristy z Naughty Dog, něco jako třeba u starších her od Valve.

Součástí této verze pro PS4 budou všechny přídavky, konkrétně tyto: Abandoned Territories Map Pack, Reclaimed Territories Map Pack a hlavně singleplayerové rozšíření Left Behind.

Amazon uvádí prodejní cenu 60 dolarů, stejně jako dřívější banner Sony, což není na remake rok staré hry z PS3 málo, ale zase musíme brát v potaz, že ty DLC měly hodnotu 30 dolarů a že to byla jedna z nejlepších her 2013 (recenze, 10/10).

Aktualizace: Sony pár hodin poté vše potvrdila na PS Blogu, kde navíc zmínila běh v 60 snímcích za vteřinu a různé předobjednávkové bonusy u vybraných prodejců (např. zkušenostní body, bonusové skiny, větší rychlost vyrábění předmětů či uzdravování v kampani apod.). Vývoj konverze prý začal hned poté, co vyšel PS3 originál, ale Naughty Dog to nechtěli oznámit, protože si nebyli jisti, zda toto jejich úsilí někam povede. Důležité je, že k vydání na PS4 dojde opravdu někdy toto léto, více se dozvíme až v příštích měsících.

Oficiální obal níže, vše o hře jinak najdete zde na redesignovaném profilu The Last of Us na EG.

Comments