Skip to main content

Detaily a obrázky ze zrušeného Call of Duty

Third-person akce z 2. světové války zanikla ve 2008.

Jak se zdá, série Call of Duty mohla mít také spin-off hru z pohledu třetí osoby pojednávající o speciálních jednotkách operujících v Itálii během druhé světové války.

Na hře s názvem Call of Duty: Devil's Brigade začal v Activision pracovat poměrně malý tým pět měsíců před vydáním prvního Modern Warfare. Hra měla být taktickou střílečkou, ve které byste ovládali několik vojáků, svým kolegům jste mohli dávat příkazy a hratelnostně by se hra podoba trochu strategičtějšímu Gears of War. V březnu 2008, po devíti měsících vývoje, ovšem Activision projekt zrušil.

Chris Plante, který se na hře podílel, prozradil spoustu zajímavých detailů pro článek na serveru The Verge. Hra byla zrušena zrovna v době, kdy se Vivendi, vlastník Activision, spojoval s Blizzardem, což je období, kdy se ruší všechny riskantnější projekty. Zároveň to také bylo v době, kdy se stalo Modern Warfare obrovským hitem a Infinity Ward si mohli diktovat, jak se bude se značkou Call of Duty nakládat.

Jak jsme již říkali, Call of Duty: Devil's Brigade měla být taktičtější než čistá akce, jakou jsou FPS díly této série, ale pořád mělo jít o velkolepou hru plnou skoro hollywoodských efektů a filmových situací.

V článku se dokonce objevilo několik obrázků z dema na Call of Duty: Devil's Brigade, na kterém vývojáři hru prezentovali. Podle slov tvůrců nemělo žádné zmiňované epické momenty, ale mělo spíše ukazovat mechaniku celé hry. Na Devil's Brigade pracovali například Jason VandenBerghe, který dnes pracuje jako kreativní ředitel u Ubisoftu na Far Cry 3, Scott Bandy a Trevor Jalowitz, kteří jsou stále u Activision nebo James Schomer, který pracuje na Starhawk u LightBox Interactive.

Read this next