If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Deus Ex benchmark ve 4K, test konzolovek a řešení PC potíží

Technikálie shrnuty.

Tak co, už hrajete? (Alza.cz) Na lahůdku níže asi doma nemáte řádnou výbavu, ale možná by nebylo od věci popřemýšlet o upgradu monitoru. Deus Ex: Mankind Divided běžící v rozlišení 4K je totiž úžasný (zapněte si ho vpravo dole v přehrávači). Zabudovaný benchmarkovací režim s průletem po Praze s futuristickým svítivým nápisem "Zelenina" na tržišti se určitě zapíše mezi pamětihodné momenty:

Po technické stránce dopadly rané analýzy Digital Foundry jako vždy: PS4 verze šlape lépe než ta xboxová a běží ve vyšším rozlišení (1080p vs. 900p). Bohužel ani jedna konzolová verze nedokáže udržet plynulý chod v (uzamčených) 30 snímcích za vteřinu a dochází k občasným propadům, které jsou opět malinko horší na Xbox One, kde si také všimněte pomalejšího načítání. Nezbývá než doufat v PS4 Neo a X1 Scorpio.

To PCčkáři mají jiné starosti. Tak jako u každé populární nové hry zaplavil diskusní fóra Steamu vysokým prodejům odpovídající počet stěžovatelů. Nejčastěji u Deus Ex zaznívá kritika chabého výkonu či padání. Výrobce Eidos Montreal některé věci uznal a momentálně je prošetřuje. Také sepsal malého rádce, co dělat, když patříte mezi postižené a jak se vypořádat se žrouty výkonu:

  • Aktualizujte si ovladače grafické karty
  • Vypněte MSAA
  • Vypněte Contact Hardening Shadows
  • Vypněte Volumetric Lighting
  • Pokud máte 4 GB paměti na grafické kartě, použijte nastavení "High"
  • Použijte rozlišení 1080p
  • Zapněte "Exclusive Fullscreen"

Pokud vám hra padá ve stanici vlaků, doporučuje pak tohle: snižte si nastavení grafiky, deaktivujte si DLC obsah z vlastností hry v knihovně Steamu, spusťte hru v režimu v okně a vypněte si titulky. Ideálně odladěné není ani herní menu, které u nastavení osy neukazuje správné hodnoty, takže se prý máte řídit tím, co vidíte při hraní a nikoli tím, co tvrdí menu. I zde se chystá patch.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments