If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Diablo 3 půjde hrát offline. Ale jen jakoby

Battle.net už nebude otravovat, ani ve World of Warcraft.

Že by se Blizzard tak bál Torchlight 2, které na rozdíl od Diablo 3 umožňuje lokální multiplayer a hrát bez připojení k internetu? Že by vyslyšel hlasy notorických stěžovatelů, kteří hrají zásadně jen na chatě? Nebo že by křivka prodejnosti začala strmě klesat a proto ji chce dát nový impuls s oslovením těch, kteří by si jeho akční RPG na protest nepořídili?

Nic takového. Na Battle.netu sice v příštích měsících zavede tzv. "Offline režim", ale už z informace, že se bude týkat vedle Diablo 3 i World of Warcraft nebo Starcraft 2 na tom je něco podezřelého.

Ve skutečnosti totiž půjde pouze o nastavení režimu pro ukazování vašeho uživatelského účtu navenek, něco jako na ICQ a podobné komunikační programy. Blizzard se rozhodl vyhovět těm, kteří si při hraní přejí být neotravováni kamarády.

K dosavadním módům "Available", "DND" či "AFK" přibude volba "Offline", díky níž se můžete potichu oddávat hraní bez toho, aniž byste byli spatřeni ostatními (třeba přítelkyní, když na ní nemáte čas...). Systém přátel Battle.net tedy bude úplně vypnutý a nebude na vás nikde nic vyskakovat, ale na požadavku permanentního připojení k internetu při hraní pro ověřování originálky se nic nezmění.

Tento update, který nemá daleko DND režimu z operačního systému iOS6 z iPhone 5, bude do Diablo 3 uveden s nadcházejícím patchem 1.05 a do World of Warcraft i Starcraftu 2 v blížících se datadiscích, čili nejprve ho dostanete příští týden v Mists of Pandaria.

Comments