If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Diablo 4 na PC půjde hrát s ovladačem a přenastavit

Brífink o stavu vývoje + video o kanibalech, obrázky.

Aby to zase neskončilo nějakým bojkotem či vzpourou fanoušků jako u mobilní odnože Immortal, Blizzard chce jít do sebe a rozhodl se průběžně informovat o stavu vývoje Diablo 4, jak velí moderní trendy u Early Access, Kickstarteru apod.

V prvním blogu, které mají vycházet čtvrtletně, hovoří o podpoře konzolových ovladačů v PC verzi. Druhou možností bude stará dobrá kombinace myši a klávesnici, což přinutilo k sjednocení uživatelského rozhraní, aby vyhovovalo oběma metodám.

Od nápadu umístit defaultně spodní lištu do levého dolního kraje obrazovky se nakonec na PC upustí a bude v základu klasicky uprostřed dole, vzešlo z testování, ale lze to upravit (v konzolovkách zůstane stále vlevo, aby nezabíral drahocenné místo, kde se při pohybu kamery něco děje).

Hráči také prý požadují, aby si mohli přenastavit levé myšítko na něco jiného, čili aby se separovalo ovládání pro hlavní typ útoku a pohybu. Tvůrci od začátku berou na tyto věci velký zřetel, protože jde o první díl Diabla vyvíjený souběžně pro počítače a konzole.

Šikovně se jeví třeba možnost mít otevřené menu postavy v co-opu pro oba hráče naráz. Dosud to v Diablo 3 nešlo, když jeden z nich otevřel přehled talentů či schopností, druhý hráč nemohl ve hře nic dělat.

Nové video dále představilo novou rodinu nepřátel, kterou jsou kanibalové žijící v suchých stepích:

Níže ještě nové obrázky:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments