If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Digitálka Splinter Cell: Blacklist pro PC pokažená

Jen v některých teritoriích, u nás posunuté titulky.

To bylo řečí od UbiSoftu, jak si na PC verzi dá záležet, i díky spolupráci s Nvidií. Ale skutek utek, resp. možná že si na PC verzi záležet opravdu dal, ale některým hráčům to je k ničemu, protože ji vůbec nespustí.

Problémem, který trvá už přes tři dny, jsou postiženi zákazníci se Splinter Cell: Blacklist PC ve vedlejších teritoriích světa, jako je Jižní Afrika, Kypr, Srbsko, Jordánsko, Egypt, Izrael, Filipíny, Vietnam, Singapur či Spojené arabské emiráty.

Přestože v nich hra oficiálně vyšla, z těchto lokací se její digitální verze na Steamu nedá spustit. Jak si všimlo PCGamesN, uživatelé ve fórech hlásí, že po instalaci zůstanou vždy zaseklí na zprávě o zkompletování pre-loadu, namísto aby byli vypuštěni k hraní přes stále nedostupné tlačítko PLAY.

Pokud si někdo povolil automatické patchování, hráčům se prý pouze odkáže na nainstalování zásadního 1,7 GB velkého updatu manuálně, který ale hru ještě více rozbije, když začne padat při spuštění apod. V době psaní těchto řádků, čili čtyři dny po vydání, se stále nepřišlo na to, jak to obejít nebo vyřešit.

"Nejvíce mě irituje to, že Valve se během celého víkendu neobtěžovali na to nijak zareagovat, ačkoli je problémem postižen vysoký počet hráčů," napsal jeden z postižených z Blízkého východu na Reddit. Moderátoři za UbiSoft pouze podotkli, že se tím zabývají.

Věc se týká i těch, kteří si pořídili nebo zkoušejí hrát Blacklist přes službu uPlay od UbiSoftu, protože ta při instalaci a spouštění komunikuje ze Steamem, kde je asi něco špatně nastaveno. Krabicovky v ČR nebo na západních trzích by všem měly šlapat v pořádku, zato zase prý mají v některých částech hry trochu posunuté české titulky. Více o posledním dílu Splinter Cell v naší recenzi z minulého pondělí.

100 způsobů, jak přelstít nepřítele
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments