If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dino Crisis má duchovního nástupce pro nextgen v Instinctions

Co se zatím o dinosaurech ví?

Jelikož se k oprášení Dino Crisis stále Capcom nějak nemá a o podobnou tématiku je zájem (viz třeba ARK 1 a 2), nelze se divit, že hozenou rukavici zvedli v Hashbane Interactive.

Jejich Instinction bude dinosauří survival s moderními mechanismy a poutavým příběhem o tom, proč se vlastně tady pradávní ještěři objevili.

Hrát půjde jak z vlastních očí, tak z third-person kamery. Vše pošlape na Unreal Engine a vyjde koncem roku 2022 pro PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series a PC.

V polootevřeném světě se stanete jedním ze tří zachránců a to buď v singleplayeru či co-opu. Dobrodružství vás vezme z temných oceánů až do hustě zarostlých plání.

Důraz má být kladen na široké přizpůsobení zbraní (na blízko i na dálku), skinů či třeba mířidla a uživatelského rozhraní.

Využity by měly být moderní technologie, jako je raytracing, DLSS 2.0, HDRI, stínování, odrazy či ambient occlusion. Při běhu hry v dynamickém rozlišení někdy lze dosáhnout i 8K a 120fps, chybět nemůže podpora DualSense ovladače na PS5.

Tvůrci z Nového Zélandu prý mají 27 let zkušeností s komerční výrobou filmečků, vizualizací či animací, původně ještě pod názvem Dane Design.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments