If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DiRT Rally přijíždí i na virtuální realitu

+ zdarma plná hra Showdown.

Ještě realističtější zážitek nabídne staronová rally (původně z Vánoc 2015) pro virtuální realitu. "Ještě nikdy předtím jste se nemohli dostat tak blízko k tomu, co zažívá skutečný řidič rally," komentoval to šéfdesignér Codemasters, Paul Coleman.

Hovoří o DLC pro DiRT Rally (Alza.cz), které do hry za pár týdnů přidá podporu virtuální reality, konkrétně jen headsetu PlayStation VR. Je placené (10 liber či 13 dolarů), ale najdete ho i v nové re-edici krabicovky nazvané "Dirt Rally Plus VR Upgrade" (i na PlayStation Store). Jak podpora VR vypadá v praxi, zachycuje nový trailer:

Fajn je, že rozšíření obsahuje i nový Co-Driver mód, v němž druhý hráč v roli spolujezdce udílí pokyny za pomoci PS4 DualShock ovladače na obrazovku řidiče. Budete tak muset úzce spolupracovat a hra, mimochodem oceněná jako nej závody minulého roku, vás prý ještě více vtáhne.

Codemasters také krátkodobě - jen do sobotního podvečera - uvolnili plnou verzi nepříliš populární odbočky těchto závodů, DiRT Showdown, zdarma k downloadu na Humble Bundle. Možná to je předvoj odstranění hry ze Steamu kvůli vypršení licence, jako se tomu stalo nedávno u GRID...? Každopádně si se stahováním musíte pospíšit (naše recenze).

Comments