If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dějiště a kulisy nové hry s Indiana Jonesem objeveny fanoušky

Kam a kdy?

O potvrzené nové hře s Indiana Jonesem jsme se toho zatím oficiální cestou moc nedozvěděli. Jen že v ní Bethesda a Machine Games (novodobá série Wolfenstein) odvypráví nový příběh, v němž bude ikonický hrdina na špici své kariéry.

Vše ostatní, co se píše po internetu, jako časová exkluzivita Xboxu, konkurování Uncharted či termín, jsou pouhé domněnky a spekulace, zkrátka nic jistého.

To mnohem věrohodnější je posvícení si na krátký teaser očima analytiků a fanoušků. Ti zevrubným prohledáním zjistili, kde a kdy se toto dobrodružství odehraje.

Na konci videa vidíme na stole Jonese letenku do Říma, datovanou 21. říjnem 1937. Čili hra by měla být časově zasazena chronologicky pouhý rok po Raiders of the Lost Ark, a naopak rok před událostmi z Last Crusade.

Toto období historie bylo hodně o příklonu italského diktátora Mussoliniho blíže Hitlerovi, čili vypadá to na typické zasazení série do boje s nacisty.

Neohrožený dobrodruh míří do Vatikánu, který je zobrazen na velké mapě pod letenkou. Poznat to lze snadno dle Sixtinské kaple je kaple Apoštolského paláce ve Vatikánu a jiných lokálních pamětihodností.

Novinář Jordan Oloman byl zase schopen přeložit část dopisu z psacího stroje, který Jones adresuje knězi. Děkuje mu za to, že mu pomůže v reakci na požadavek, informuje o příletu do Říma a že tam na něj bude čekat jeho kontakt.

Také je otázkou, jestli toto je tím artefaktem, na nějž má Jones spadeno:

Někdo si zase všimnul, že během zářijového rozhovoru Todda Howarda o akvizici Microsoftem za ní byly některé předměty související s Indiana Jonesem. Prý to však nebylo vábení na věci budoucí, nýbrž jen prostým faktem, že slavný designér je celý život příznivcem této značky.

Začátkem tohoto týdne si jinak LucasFilm založili novou divizi a značku Lucasfilm Games, která se bude starat nejen o licencované hry na motivy Hvězdných válek, nýbrž i o další, jako je právě tato. Aneb ohromný úspěch akční adventury Jedi Fallen Order zapříčinil, že se toho asi v tomto směru dočkáme mnohem více.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments