If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DLC k MW2 se prodalo 17 milionů kusů

Stimulující příjem. (aktualizováno)

Během konferenčního hovoru pro investory, vedení Activision oficiálně potvrdilo, že DLC balíčku pro Modern Warfare 2 - Stimulus Package, se prodalo 17 milionů kusů.

17 milionů kusů krát 15 dolarů... Počítat to snad ani radši nebudeme, nebo se nám začnou protáčet panenky. A to si hráči a odborná veřejnost stěžovali, že 15 dolarů je na DLC balíček příliš mnoho. Stimulus Package v podstatě obsahuje jen několik multiplayerových map.

Není tedy divu, že během stejného konferenčního hovoru padla zmínka o dalším připravovaném DLC pro Modern Warfare 2. Můžeme si být jisti, že stoprocentně nebude levnější. A vůbec bych se nedivil, kdyby si za druhý balíček map Activision účtoval dvacet dolarů. Očividně by se jim to velmi vyplatilo.

Call of Duty je tak neuvěřitelnou dojnou krávou a účetní Activisionu nestačí počítat. Pokud Activision nezpoplatní multiplayer u Call of Duty: Black Ops pravidelnými měsíčními poplatky, bude sám proti sobě. Tímto krokem by ztratili půl promile hráčů a začal by měsíčně vydělávat opravdu impozantní částky. A to vlastně za něco, co teď poskytují zdarma.

Aktuálně je Stimulus Package nejprodávanější i na Steamu, kde stojí 14 Euro. Takto masivní úspěch obyčejného předraženého map packu je jen dalším důkazem, na jakých “blbostech” lze vyrýžovat neuvěřitelné částky. Pamatujete na nedávného koně do World of Warcraft, který Blizzardu vydělal miliony za pár hodin?

Aktualizace: kvůli nešťastné formulaci ve zdroji (server ActionTrip: "Activision officially confirmed that the Stimulus DLC for Call of Duty: Modern Warfare 2 sold 17 million units.") došlo k chybné informaci u této novinky. 17 milionů prodaných kusů - jedná se o prodeje celkem pěti DLC balíčků pro CoD 4, CoD: WaW a CoD: MW2. Prodeje samotného Stimulus Package se pohybují kolem 2 a půl milionu kusů za první týden. Za chybné informace se omlouvám.

Comments