If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dnes vychází česká hra Ministry of Broadcast po vzoru Another World

Příběhová plošinovka s černým humorem.

Petr Škorňok z domácí čtyřčlenné partičky Ministry of Broadcast Studios dal na vědomí, že právě dnes vydávají novou hru Ministry of Broadcast.

Jedná se o 2D pixelart plošinovku kombinující orwellovský svět a monty pythonovský humor. Unikátní černý smysl pro humor a sarkastické narážky doprovází hráče na každém kroku a vtipně tak komentují absurditu totalitního režimu.

Někteří v ni prý možná poznají i starší filmové platformery jako Oddworld, Flashback, Another World, Prince of Persia.

"Díky všem CZ/SK herním tvůrcům za inspiraci, protože nám neustále dokazují, kam až se to dá z té naší malé kotliny dotáhnout a přeji všem mnoho zdaru se svými projekty!"

Hra na Steamu stojí příznivých 11 eur. Koho by zajímalo zákulisí vývoje, nechť navštíví 13. února post-mortem přednášku zdarma v brněnské prodejně Xzone. Oficiální popisek Ministry Of Broadcast následuje:

"Země byla rozdělena zdí. Jediná možnost, jak se dostat na druhou stranu, je zúčastnit se a vyhrát v reality TV show pořádanou vládnoucím režimem.

Zdánlivě přes noc, vyrostla v blíže neurčené zemi zeď, která rozdělila národ a odloučila muže od jeho rodiny. Aby se zrzavý protagonista mohl opět setkat se svými nejbližšími, musí se zúčastnit a vyhrát v reality show "Zeď pro tebe", kterou pořádá vládnoucí režim. Stát se jejím účastníkem je totiž jediný způsob, jak uniknout a dostat se na vytouženou svobodu na druhé straně zdi. Při svém postupu jednotlivými koly však protagonista brzy zjistí, že režim nehraje úplně čistou hru.

Inspiraci si Ministry of Broadcast bere od klasik jako původní Princ z Persie (1989) a Oddworld: Abe's Exoddus. Oživuje tak kouzlo klasických příběhových plošinovek, které od hráče vyžadují hbité reflexy a zdravou averzi k pádům z vyšších než nízkých výšek. Na své cestě za svobodou a rodinou musí protagonista překonat nástrahy jednotlivých arén. To vše pod dohledem vševidoucího mechanického oka vládnoucího režimu.

Těšit se protagonista může na nejrůznější prostředí, která hrubě porušují bezpečnostní předpisy - ztrouchnivělé fošny v závratných výškách, padající pytle odpadků v plamenech nebo nevhodně umístěné jámy s bodci. To vše je ovšem nic proti tomu, jaký osud čeká jeho spoluúčastníky."

Příběhová plošinovka: Proskákej, propadej a prošplhej si svou cestu arénami, zatímco se před tebou rozplétá spletitý příběh, který je vyprávěn jak samotným prostředím tak i prostřednictvím dialogových scén a útržky rozhovorů ostatních účastníků, které zaslechneš zatímco si budeš razit svou cestu za svobodou.

HUD integrovaný do prostředí: Obrazovka není přeplněná nejrůznějšími ukazately ani minimapami. Veškeré nezbytné informace a nápovědy jsou totiž zasazené do prostředí. Musíš proto být v každé aréně neustále na pozoru, abys vyvázl bez újmy na zdraví.

Logické hádanky: Důvtip a určitá dávka bezohlednosti budou k překonání arén nezbytné. K vyřešení hádanek totiž často nestačí jen důmyslné přemisťování objektů a mačkání vypínačů. Cesta za vítězstvím je zde někdy doslova dlážděna ostatními účastníky show.

Příběh a nálada: Dystopický příběh, který s nadhledem řeší velmi současná témata a podává je s v tipnou nadsázkou, sarkasmem a pořádnou dávkou veselého násilí.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments