If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Do Afghánistánu za honbou na teroristy v autentické RTS War Room

Oznámení + trailer.

Polští vývojáři, kteří dříve dělali v Paradoxu, 11 bit studios, Slitherine či Wargaming, si založili studio Wastelands Interactive a ve spolupráci s estonským vydavatelem Binge Gaming oznámili svou nadějnou prvotinu.

Jmenuje se War Room a jde o vojenskou real-time strategii o boji proti teroristům. Většina příběhových misí z kampaně je inspirována skutečnými událostmi, ačkoli postavy jsou fiktivní.

Obrovská 3D mapa s tisíci čtverečními kilometry navíc čerpá ze skutečné mapy Agfhánistánu. Rozdělena bude na devět sektorů, v nichž budete v roli Američanů útočit na základny a skrýše, vytlačovat nepřátele z místních osad a snažit se, aby neměli kontrolu nad územím, což je váš hlavní cíl v celé hře.

Debutový trailer nevypadá špatně:

Soustředit se budete nejen na své výsledky, ale i na morálku vojáků a bezpečnost civilistů, u nichž nejprve musíte získat popularitu (náplň vedlejších misí). Čeká vás evakuace zraněných, ochrana infrastruktury či řízení podpory ze vzduchu.

Vojenský arzenál a dopravní prostředky mají odpovídat těm reálným z války v Agfhánistánu (MRAP, tanky, specializované jednotky, vrtulníky).

Hrát můžete ze dvou perspektiv (vrstev): satelitní (správa jednotek či výbavy) a z dronu (taktická hratelnost v reálném čase). Ta druhá možnost dost připomíná starý dobrý Desert Strike.

War Room pro PC zatím nemá stanoveno datum vydání.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments