If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Do Afghánistánu za honbou na teroristy v autentické RTS War Room

Oznámení + trailer.

Polští vývojáři, kteří dříve dělali v Paradoxu, 11 bit studios, Slitherine či Wargaming, si založili studio Wastelands Interactive a ve spolupráci s estonským vydavatelem Binge Gaming oznámili svou nadějnou prvotinu.

Jmenuje se War Room a jde o vojenskou real-time strategii o boji proti teroristům. Většina příběhových misí z kampaně je inspirována skutečnými událostmi, ačkoli postavy jsou fiktivní.

Obrovská 3D mapa s tisíci čtverečními kilometry navíc čerpá ze skutečné mapy Agfhánistánu. Rozdělena bude na devět sektorů, v nichž budete v roli Američanů útočit na základny a skrýše, vytlačovat nepřátele z místních osad a snažit se, aby neměli kontrolu nad územím, což je váš hlavní cíl v celé hře.

Debutový trailer nevypadá špatně:

Soustředit se budete nejen na své výsledky, ale i na morálku vojáků a bezpečnost civilistů, u nichž nejprve musíte získat popularitu (náplň vedlejších misí). Čeká vás evakuace zraněných, ochrana infrastruktury či řízení podpory ze vzduchu.

Vojenský arzenál a dopravní prostředky mají odpovídat těm reálným z války v Agfhánistánu (MRAP, tanky, specializované jednotky, vrtulníky).

Hrát můžete ze dvou perspektiv (vrstev): satelitní (správa jednotek či výbavy) a z dronu (taktická hratelnost v reálném čase). Ta druhá možnost dost připomíná starý dobrý Desert Strike.

War Room pro PC zatím nemá stanoveno datum vydání.

Comments