If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Do kdy bude žít Rainbow Six Siege?

Nový obsah i ve 2018.

Možná si pamatujete, jak hra v době vypuštění o Vánocích 2015 budila rozpaky ze slabší prodejnosti a nízkého počtu hráčů. Avšak rychlé kroky UbiSoftu, jako víkendové akce, částečný přechod na Free-2-Play či přísun obsahu, udělaly divy. Minulý týden dokonce na Xbox Live hrálo Rainbow Six Siege (Alza.cz) více lidí než Call of Duty či Battlefield, což se povede málokomu.

Loni na podzim výrobce sliboval, že bude tuto protiteroristickou týmovou akci s tehdejšími 10 miliony hráčů podporovat ještě jeden rok (namísto prací na samostatném pokračování), což pomalu vyprší, takže nastal čas zeptat se, co má s hrou v úmyslu dál.

"Dlouhá životnost a trvanlivost pro nás byla vždy velmi důležitá. Už od začátku tvorby jsme mysleli na to, jak hru dál rozvíjet díky podpoře z naší strany i od komunity," uvedl UbiSoft pro SegmentNext.

Proto prý bude hru podporovat do té doby, dokud si ji hráči budou užívat. To je takové dost neurčité vyjádření, které lze vykládat různě.

Hlavní je ovšem dnešní slib "nových operátorů, nových map a přepracování některých stávajících map". Z toho vyplývá, že dva roky starý titul bude žít i ve 2018.

"Klíčové je pro nás celkové zdraví a kondice hry. Z toho důvodu jsme nedávno uvedli nový matchmaking systém, výkonnější servery a novou filozofii s vypouštěním veškerého nového obsahu nejprve na technické testovací servery (TTS). Také jsme odměnili hráče, kteří investují svůj čas do hry, tzv. Alpha Packy.

Comments