If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Do StarCraft II přibude nová liga

A také toužebně očekávané chat kanály.

StarCraft II se v brzké době dočká nového patche 1.2.0, který se v současné době intenzivně testuje na veřejných testovacích serverech. Tento patch ale nepřinese pouze opravy chyb a balanční úpravy jednotek. Mezi největší novinky patří jistě dlouho očekávané a slibované chat kanály, zbrusu nová Masters liga, a třeba i nová možnost remízy v multiplayeru.

Jak na letošním BlizzConu oznámil Greg Canessa z Battle.net týmu, StarCraft II se v následujících měsících rozroste o dvě nové ligy. Tou jednou je Masters liga a druhou Grand Master liga. Na Grand Master si budeme muset ještě chvilku počkat, ale v novém patchi přibude právě Masters liga. Ta bude do příchodu Grand Master sloužit jako nejvyšší možná liga pro skutečné mistry v multiplayeru StarCraft II a bude nadřazena všem stávajícím ligám, tedy i zatím nejvyšší, Diamantové.

Z absence chatovacích kanálů byli hráči zklamaní, ale tomu je nyní konec. Přibudou jak veřejné, tak soukromé chatovací kanály, do kterých se budete moci automaticky přihlašovat a budete si moci zakázat zobrazování chatu přímo ve hře, aby vás nerušil. Nová bude i možnost tzv. šeptání (whisper), známé např. z World of WarCraft. Stačí napsat „/w" a funkce auto-complete sama navrhne přátele, kterým chcete zaslat soukromou zprávu.

Nová bude i možnost ukončit hru remízou, tedy nerozhodným výsledkem. V současné době musí někdo vyhrát a někdo prohrát. Pokud se tedy se soupeřem dostanete do takové situace, po novém patchi to hra pozná (nebudete mít minerály, žádnou produkci a zničenou většinu budov) a začnou se odpočítávat tři minuty. Pokud nikdo nevyhraje do tří minut, hra se ukončí s nerozhodným výsledkem.

Co by to bylo za patch, kdyby nepřinášel i balanční změny v jednotkách. U Protossů už nebudete muset čekat tak dlouho na vynalezení Halucinací, Observer bude stát méně, Phoenix se bude stavět rychleji a Void Ray bude silnější. Terrani budou moci stavět rychleji bunkr a zergský Infestor již nebude moci používat schopnost Fungal Growth na letecké jednotky.

Patch také zlepší možnosti replayů, přidá nové nejvyšší grafické nastavení Extreme, zlepší uživatelské rozhraní a také konečně přidá možnost upravit si klávesové zkratky dle své libosti. Další hromada úprav se týká editoru map a nechybí ani velké množství oprav bugů. Na kompletní seznam všech změn se můžete podívat na fórech Battle.netu.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments