If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré odpoledne s EG - středa, 24. dubna

Batman s multiplayerem, ovladače pro Dead Island, šance na Dawn of War 3, horší výsledky Nintenda, sleva Far Cry 3.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Spekuluje se, že součástí Batman: Arkham Origins má být i multiplayerový mód, vůbec poprvé v této sérii, což by bylo asi vítané, když toto polopokračování od jiného studia jinak nepřináší tolik novinek. Podle Kotaku má jít o týmový režim, kdy hrajete za členy gangu (Killer Croc, Deadshot, Firefly, Black Mask, Deathstroke) věrné buď Jokerovi nebo Banemu, přičemž se snažíte sejmout netopýřího muže.

- Hráči Dead Island: Riptide s GeForce by si určitě měli stáhnout nové, pro tuto hru optimalizované ovladače ve verzi 320, které se doporučují i pro jiné novinky Star Trek nebo Neverwinter.

- Jak to vypadá s pokračováním Dawn of War 3? "Je vysoce pravděpodobné, že bude," vysvětlil komplikovanou situaci s licencemi zástupce Relicu britským kolegům. Podle bývalého šéfa THQ měla mít hra mnohem větší strategický rozměr na principu globálních bitev ve stylu onlinovek, ale nyní pod Segou zřejmě bude celý projekt zrestartovaný.

- Američtí jedlíci pizzy na Xbox Live už nemusejí sahat po mobilu nebo notebooku, pokud na ní zrovna dostanou chuť. Microsoft ve spolupráci s řetězcem Pizza Hut připravil speciální xboxovou aplikaci, kde se dá pizza objednat nebo vybrat její složení gestikulací rukou a hlasovými příkazy snímanými Kinectem (navíc obdrží dočasnou slevu 15 procent). Možná nevíte, že to samé šlo i v roce 2005 v EverQuestu 2, kde pizza šla objednat zvláštním příkazem.

- Take 2 potvrdili, že v řádu pár dnů znovuodhalí XCOM a že půjde "o týmovou taktickou střílečku, která od E3 2011 prošla evolucí a kreativní vývoj umožnil studiím vypilovat jejich vizi a implementovat nové nápady pro co nejlepší zážitek" (více o tom v sobotním článku).

- Nintendu se nepodařilo naplnit předpovědi zisku o nevídaných 50%, což přičítá slabším prodejům 3DS a Wii U, které našlo za uplynulé měsíce jen 390 tisíc nových majitelů (dosud je celosvětově jen na 3,5 milionech kusů). Pozitivem je, že navzdory všemu se mu povedlo nespadnout do ztráty. Klesly i zisky Apple, přestože prodal 37 milionů iPhonů a 19,5 milionu iPadů, ale má menší marže kvůli jeho mini verzi.

- Krabicovka Far Cry 3 PC v češtině, dle vašeho hlasování nejlepší hry roku 2012, zlevněna z původní více než tisícovky na 750 Kč a oproti nedávné párhodinové slevě Steamu máte čas na nákup až do 5. května nebo rozebrání zásob.

- U australské ratingové organizace byl nalezen záznam o násilném hororu od Bethesdy pojmenovaném Endless Summer, ale pravděpodobně jde pouze o krycí jméno pro The Evil Within, protože těžko bude chystat dvě takové hry v tu samou dobu.

- Další online-shop, tentokrát italský Multiplayer, nabízí předobjednávku Gran Turismo 6 pro PS3 na konec listopadu, a dokonce má i náhled krabičky, byť pouze provizorní.

- Podle názoru IGN je třetí epizoda Assassins Creed 3: Tyranny of King Washington jen předraženým DLC, které vedle nových schopností nepřináší moc nového, co by nebylo v původní hře.

- V roce 2015 dorazí do kin film podle playstatinové arkády Ratchet and Clank, ale ne od Sony Pictures. V přípravě je podle Variety i animák Heavenly Sword, ale ten bude distribuován pouze přes internet.

- GRID 2 se na Steamu zařadil mezi další hry s postupným odemykáním dárků po vzoru Kickstarteru. Pokud si ho tam pořídí dostatečný počet lidí, obdrží první díl zdarma a IndyCar DLC, které je automaticky dávané ke krabicovce na Xzone.

Comments