If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - 17. ledna

Team Fortress 2 ve virtuální realitě, X360 hra českých hráčů, Free Bundle, další krach obchodů, Mickey propadákem...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Český Microsoft zahájil na dedikované doméně celonárodní hlasování hráčů o nejlepší xboxové hry roku 2012, které agentura Comm4u opět velmi pěkně zpracovala.

- Valve na konferenci GDC ukáží VR brýle pro hraní upravené verze Team Fortress 2, resp. budou přednášet o výzvách při implementaci virtuální reality připevněné na hlavu, čemuž se prý několik jejich zaměstnanců věnuje po uplynulý rok. Že by Carmackův Oculus Rift, který budou podporovat hry Hawken či DOOM 4, dostal významného soupeře?

- Velké haló bude koncem března na GDC i okolo Bungie: představí tam jejich onlinovku Destiny. Šéfdesignér prozradí účastníkům, jak testují bitvy a jak tvoří svět, který "bude dějištěm dobrodružství od Bungie po příštích deset let".

- Znáte The Free Bundle? Jediná sbírka her od "opravdových" nezávislých vývojářů (tzn. nikoli těch s desítkami pracovníků nebo pod patronací Sony/Microsoftu), která je k dispozici zdarma, konkrétně hry: Nitronic Rush, Ascension, Celestial Mechanica, Imscared, Abobo Big's Adventure a Treasure Game Adventure.

- Famitsu odhalilo novou hru Killer is Dead od tvůrce No More Heroes či Killer 7, chystanou na toto léto pro PS3/X360. Bude se v ní opět bojovat s mečem na blízko, hrdina má jednu paži transformovanou v postupně vylepšovatelnou zbraň, scany a detaily zde.

- Krátce po HMV krachuje další velká britská síť kamenných obchodů s filmy, hudbou či hrami - Blockbuster. Má okolo 500 obchodů a v ohrožení jsou 4000 pracovních míst. Všechny obchody HMV v Irsku dokonce už zavřely, jinde nepřijímají dárkové poukázky či spotřebitelské programy.

- Epic Mickey 2 je prodejním zklamáním, za konec loňského roku se ho v USA prodalo jen 270 tisíc kusů, čtyřikrát méně než prvního dílu za shodné období, který byl navíc jen pro jedinou platformu (Wii) oproti několika u dvojky.

- Nástroj pro přepnutí regionu na službě Xbox Live zprovoznil Microsoft. Například při stěhování se takto s vaším profilem mohou přesunout jinam i achievementy, MS body či zbývající doba Gold předplatného, ale ne veškerý obsah, v závislosti na regionálních a licenčních omezeních.

- Internetová komunita se vzbouřila proti DmC Devil May Cry bojkotem na Metacritic, kde ve stovkách uživatelských recenzích spadlo průměrné hodnocení na 30%. Nelíbí se jim příliš jednoduchá obtížnost, noví vývojáři Ninja Theory, způsob vyprávění příběhu nebo postavy.

- Pro zfilmování závodů Need for Speed se Dreamworks podařilo sehnat další hvězdu jménem Scott "Kid Cudi" Mescudi.

- Čtyři bývalí zaměstnanci AMD byli obžalováni kvůli údajnému sdílení tajných firemních dokumentů novému zaměstnavateli, jejich úhlavní konkurenci Nvidii.

- DLC Vergil's Downfall pro Devil May Cry koncem února.

Milos Bohonek @moolker - V případě Nvidia Shield se hodně mluví o povinnosti GTX650. To ale není vše: Intel Core i5 (ekv.), 4GB RAM, Win7 a v případě notebooku 660M.

Pavel Dobrovsky @ashnobe - Shadow of the Beast v prohlížeči: Doběhnout na konec se vyplatí!

Marek Beniac @Marek_11 - (Takove lepsi) Gran Turismo konecne i na PC. Tohle je navic opravdovy simulator. ;)

OT: Medián Petra Koubského: Dojela do Záhřebu, nebo jen chtěla zabít Toma Cruise?

Comments