If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - 21. ledna

Demo Tomb Raidera, návody Steamu, propouštění Codemasters, DmC na PC, naštvaný tvůrce DayZ...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Demo Tomb Raidera před plnou hrou nebude. Šéf Crystal Dynamics Karl Stewart to zdůvodnil snahou o neprozrazení příběhu. Když fanoušci namítli, že stejně už příběh viděli, odvětil, že zatím o hře vůbec nic nevíme (snad se tedy nebude opakovat syndrom Far Cry 3).

- Na Steam přibyla nová možnost psát uživatelské návody a příručky od členů komunity, jakýsi publikační systém pro často kladené otázky či sdílení wiki. Už jich tam je přes tisíc, podmínkou je, že daná hra musí být v nabídce Steamu, takže např. žádný World of Warcraft, ale konkurence pro GameFaqs to bude určitě.

- Codemasters musejí propouštět, což se dotkne asi 80 lidí v jejich digitálním a vydavatelském oddělení, ale základních konzolových/PC her jako GRID 2 nebo příštího ročníku F1 se to prý nedoktne.

- Survarium, F2P MMOFPS od tvůrců Stalkera, se dostane do otevřené bety 0.5 koncem letošního roku a její součástí budou systém upgradu klanů i aukce. Postupem času budou přibývat další mapy, frakce, PvE / FreePlay režimy v dalších verzích plánovaných na léto 2014. Nejdříve se dočkáme uzavřené alfy už letos na jaře se čtyřmi mapami, dvěma frakcemi, systémem úkolů a PvP módem.

- Tento týden, přesně 22. ledna, druhý zásadní update pro Resident Evil 6 přidávající Agent Hunt mód, možnost zpětného výběru odehraných kapitol a volba pro zapnutí asistenci s mačkacími mezihrami, přičemž obtížnost v některých levelech byla upravena na základě hráčských ohlasů.

- Na PC verzi DmC Devil May Cry se vyplatí počkat, tvrdí Kotaku s odvoláním na 60fps, zapnuté HD efekty a grafické nastavení na "Ultra", zatímco pro ovládání raději dopručuje gamepad.

- Tvář reklam na PlayStation, komik představující Kevina Butlera, urovnal soudní při se Sony a odsouhlasil, že už nebude vystupovat v jiných reklamách, jako to byl problém s pneumatikami Bridgestone.

- Tvůrce DayZ Deana Halla hodně štve kauza okolo The War Z, protože i jeho rodina a nejbližší přátelé si myslí, že ji ztropil on a že šlo kvůli podobnému názvu o tu jeho hru. Jinak samostatné DayZ se na nový engine ArmA 3 nepřesune.

- Square Enix si zaregistrovali značky Hitman: International Contract Agency, Hitman: ICA a také Guns and Souls.

- Fantasy strategie Kings Bounty už existuje i pro Android pod názvem Legions, stahujte z Google Play.

- Restrukturalizovaná síť britských obchodů GAME by ráda odkoupila až 45 poboček krachujícího konkurenta HMV.

- Paradox by rád udělal něco pro novou generaci konzolí, ale vyzval, nechť Sony a Microsoft přijdou s otevřenější platformou.

Comments