If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - 22. ledna

GTA 5 na PC a rapper, Minecraft v ČR, ban EA kvůli SimCity?, Warcraft jako Starcraft mod, Radeon ovladače, peklo na fóru Diablo 3...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Britská i francouzská pobočka Amazonu se rozhodla nahodit mezi předobjednávky (zatím oficiálně nepotvrzenou) PC verzi Grand Theft Auto 5. Podle jejich údajů poběží i na Windows XP (vedle Vista a Win7). Jak také odhalil nový plakát na jeho Facebooku, na GTA 5 se bude opět podílet rapper "The Game", který namluvil hlas postavy Marka Wayneho (B Dup) v GTA: San Andreas.

- Ivanu Buchtovi se pouhých pár dnů po propuštění z řecké vazby narodilo druhé dítě a je to opět holka - gratulujeme!

- Minecraftu se v ČR mohlo prodat 27 tisíc, vydedukoval Bludr z lednového PC Gameru, který publikoval procentuální zastoupení hráčů z jednotlivých zemí.

- Nárokují si EA právo odříznout testery SimCity od všech her z jejich dílny, pokud nějakou chybu nenahlásí? Nikoliv, planý poplach - ve všeobecných podmínkách pro užívání bety se uvádí pouze to, že by se tak stalo, pokud by někdo nějak zneužil chyb v betě nebo zneužil svého přístupu ke hře, což je naprosto standardní.

- Pro majitele Radeonů jsou venku nové ovladače AMD Catalyst 13.1 WHQL, hodící se pro Skyrim, Carrier Command, The Darkness 2 nebo Media Player Classic Home Cinema.

- Někdy v únoru se objeví singleplayerové demo God of War: Ascension.

- V reakci na odchod ředitele vývojářů Diablo 3 rozpoutali nesnášenliví členové komunity peklo na oficiálních fórech, kde ho na více než 100 stránkách diskuse často agresivně napadli za (ne)kvalitu hry aneb pro dobrotu na žebrotu.

- UbiSoft slibuje, že Splinter Cell Blacklist dorazí ve stejnou dobu (konec srpna) pro konzole i PC, nemáme si prý dělat obavy z odkladu.

- Fanoušci předělávají strategický Warcraft do enginu StarCraftu II a chtějí zachovat všechny jeho klíčové rysy, jako boj hordy s aliancí, těžbu dříví či objevování mapy - podívejte se na video.

- Výčet xboxových achievementů z multiplayeru Tomb Raidera.

- Atari definitivně bankrotují, od čehož si americká divize firmy podepsané pod Pongem či Asteroids slibuje šanci na obrození, s důrazem na mobilní a digitální platformy (aktuálně připravuje novou Pong hru se Zynga, mobilní verze Rollercoaster Tycoonu či Dungeons and Dragons).

- Autorům modifikace Mechwarrior: Living Legends pro Crysis hrozily právní potíže od tvůrců oficiální hry Mechwarrior Online, tak se s nimi raději dohodli a přestali ji dál vyvíjet, nicméně stará verze zůstane nadále dostupná.

- Rozlučkový dopis od šéfredaktora zrušeného časopisu PSM3.

- Konkurzní správce zavřel 160 obchodů krachující sítě Blockbuster ve Velké Británii, aby zvýšil šance na nalezení nového vlastníka.

- Pro skalní stratégy spustil Paradox vlastní online-shop, pro začátek s výraznými slevami.

Tagged With

Comments