If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 4. března

Beta Trials PC, Star Wars 1313 mine E3, indie Comgad, 87 GB na download Uncharted 3, průvodce životem vývojáře...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Playman ohlásil rozjezd bety PC verze Trials Evolution Gold Edition, která začala koncem minulého týdne a součástí předobjednávky digitální verze u něj je účast v této betě.

- Star Wars 1313 dost možná mine E3 i letošní rok, protože od listopadového převzetí projektu Disney se prý na hru téměř nesáhlo, tvrdí zdroje Kotaku, ačkoli mluvčí LucasArts to popírá a prý je pořád ve vývoji.

- Tím, kdo se postaral o nedávno zmiňované domácí uvedení sběratelských krabicovek populárních nezávislých her z loňského roku, je Comgad (v distribuci Merge Games a Focus Home Interactive) - například Terraria, The Binding of Isaac, Gemini Rue, Frozen Synapse, Botanicula či Limbo (kompletní seznam a podrobnosti) v cenové hladině 299-499 Kč, za něž často dostanete bonusy jako soundtrack, pohlednice nebo plakát.

- Pro stáhnutí digitální edice Uncharted 3: Drake's Deception Game of the Year Edition potřebujete na vaší PS3 celkem 87 GB (!) volného místa na harddisku, ačkoli samotný download má "jen" 43 GB.

- Kolekce animovaných GIFů jako trefný průvodce životem herního vývojáře (via PlayForever.cz).

- Modelu Wii Mini se v Kanadě za celý prosinec a leden prodalo jen 35 tisíc kusů.

- Na návrhu designu a připomínkování PS4 ovladače DualShock 4 se podíleli Guerrilla Games (Killzone), Naughty Dog, Evolution i Sony Santa Monica, díky čemuž je prý přesnější, lépe se drží v ruce a použité materiály mají být kvalitnější: "Systém konzole už tentokrát nevznikl v osamocené věži kdesi v Tokiu, naše první tajné setkání se uskutečnilo v létě krátce po E3 2012."

- Po naší páteční recenzi Tomb Raidera přinese tu svou, "papírově exkluzivní", i časopis Level a to příští pátek 8. března - jeho obálka lákající i na plnou hru STALKER: Clear Sky CZ nebo téma o krutovládě herních vydavatelů:

- Hideo Kojima by rád podnikl více odboček série Metal Gear jako je aktuální Revengeance od Platinum Games. Na PS4 ho více zajímají sociální prvky než výkonnější hardware.

- Tvůrce The Journey a spoluzakladatel studia thatgamecompany se na své další cestě usídlil u výrobce Ouya, kde povede vztahy s vývojáři. Tato androidová konzole přijde podporovatelům z Kickstarteru už za měsíc a exkluzivní hru pro ni kutí např. autorka Portalu / Quantum Conudrum nebo tvůrci FPS Killing Floor.

- V loňském krizovém roce byla donucena uzavřít své kamenné obchody téměř polovina britských prodejců videoher, tvrdí studie PwC.

- Fanouškovský artwork na motivy Dragon Age s lehce erotickým nádechem:

- Snazší vývoj na PS4 si pochvalují i Codemasters, kteří vzpomenuli složité a obtížné seznamování se s architekturou PS3, ale GRID 2 zůstává titulem pro současnou generaci.

- Nadeo, které dříve razilo vytvoření vlastní herní komunity okolo Maniaplanet, se nakonec rozhodlo spolupracovat s Valve a bude i na Steamu, kde v dubnu uvede Shootmania, T2: Stadium a také T2: Canyon (předobjednávající dostanou vstupenku do probíhající bety).

- Naše síť Eurogamer Network se přejmenovala na Gamer Network kvůli brzké expanzi do Severní Ameriky se spuštěním US Gameru či nedávnému rozjetí brazilské edice. Avšak na názvu nebo doméně samotných webů se pro vás samozřejmě nic nemění.

- Kdo z čtenářů si ještě pamatuje na hororový interaktivní film Phantasmagoria od Roberty Williams a Sierry na neuvěřitelných 7 CD discích? Už to bude dlouhých 18 let, přesto titulní skladba dokáže dokonale navodit její zvrácenou atmosféru i dnes...

Comments