If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 11. března

Projekty Bethesdy, VR Elite Dangerous, narozky Cities, kuše k filmu, Just Cause GO...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Todd Howard popřel, že by kdy řekl, že snad Bethesda dělá na třech projektech. Prý to je nemožné takto vyčíslet, protože rozdělaného toho mají spoustu a vše je ještě velmi vzdáleno. V Bethesdě prý vždy dělají na více projektech souběžně, jen nyní jich je rozpracováno mnohem více než v minulosti, což souvisí s růstem studia a pobočkou v Montrealu. Jinak je rád, že jsme v době, kdy mohou zkoušet nové věci a být sebevědomí ohledně jejich úspěchu.

- K speciální vstupence na film Assassins Creed v předobjednávce za 29 tisíc korun získáte i repliku španělské kuše ze hry.

- Elite Dangerous bude podporovat Oculus Rift od 28. března, stávajcí majitelé hry dostanou speciální VR verzi zdarma, prý se na ní myslelo od úplného začátku vývoje.

- Naopak taktiku "počkáme a uvidíme, co se z toho vyklube" zaujal vůči virtuální realitě CD Projekt. Polští vývojáři jsou nyní více vzrušeni z Microsoft HoloLens a augmentované reality.

- VR lineup Valve pro blížící se GDC.

- Na základě registrace domén se spekuluje o Just Cause GO a Life is Strange GO, což by mohly být tahové odnože jako Hitman či Lara Croft.

- Cities Skylines se už prodaly dva miliony kusů, což je příjemná oslava prvních narozenin hry. Na SXSW bude odvysílán dokument, jak byla hra použita k plánování skutečného města, viz ochutnávka:

- Xzone sestavilo často kladené otázky a odpovědi typu "Budete mít v nabídce edici X od hry Y?" nebo "Chystáte dárek ke hře X? A kdy ho odhalíte? A budu ho mít taky, když si ji předobjednám už teď?"

- Když se šéfa tvůrců Gears of War 4 z The Coalition zeptali na PC verzi, odpověděl, že není vyloučena.

- Do Star Wars Humble Bundle přidány další hry.

- Ředitel tvůrců Final Fantasy 15 chce, aby vás závěr hry rozbrečel.

- Port The Binding of Isaac: Afterbirth pro PS4 by mohl vylézt v dubnu, vyplývá z odevzdání hry na certifikaci.

- Korejský F2P vydavatel Nexon odkoupil studio Big Huge Games, známé u nás hlavně díky RTS Rise of Nations. Nyní slaví úspěch s DomiNations, které má na kontě 19 milionů downloadů za uplynulý rok.

- Everybody's Gone to the Rapture získalo deset nominací na BAFTA Awards, více než Zaklínač 3 se sedmi.

- PlayStation 4 trhá na Novém Zélandu rekordy, její podíl na trhu dělá téměř 60 procent.

- RIVE bude definitivně poslední hrou od holandského studia Two Tribes, protože se herní trh hrozně změnil a už je za desítky let v branži moc unavené.

- Čerstvý finální trailer na film Marvel's Captain America: Civil War:

Comments